MATEUSZ RZADKOSZ: PORA NA MÓJ REWANŻ

Niemal równo dwa lata temu Mateusz Rzadkosz (4-0-1, 1 KO) przegrał z Pawłem Rumińskim (2-1, 2 KO) podczas Mistrzostw Polski. Okazję do rewanżu będzie miał 6 maja podczas gali "Budweld Boxing Night: Next Generation" w Ełku organizowanej przez Tymex Boxing Promotion i AG Promotion.

- Tamten pojedynek zakończył się zwycięstwem niejednogłośnym 2:1 Pawła i muszę przyznać, że to był sprawiedliwy werdykt. W tamtej walce Rumiński był lepszy ode mnie - mnie zawodnik promowany przez Mariusza Grabowskiego.

24-letni pięściarz rekord zawodowy ma splamiony tylko remisem z Tomaszem Gromadzkim. To właśnie Gromadzki pokonał na początku marca Rumińskiego na gali w Dzierżoniowie, przerywając jego krótką serię szybkich nokautów.

- Tomek Gromadzki podczas tych samych Mistrzostw Polski w 2015 roku też przegrał z Pawłem Rumińskim, ale to było już w walce o medal. Kilka tygodni temu Tomkowi udał się rewanż, więc teraz czas na mnie - mówi Rzadkosz, brązowy medalista MP 2014 w wadze średniej.

Za tydzień w Ełku pięściarz z Gliczarowa Górnego spróbuje zrewanżować się zawodnikowi z Warszawy, który szybko został okrzyknięty "Królem Nokautu".

- Czy Paweł jest królem nokautu? Nie wiem, ciężko to ocenić, ale na pewno szybko zwyciężał w pierwszych zawodowych walkach. Czas na mnie, aby mu się zrewanżować. Paweł jest twardym i silnym pięściarzem, na pewno damy dobrą walkę - przyznał zawodnik Tymexu.

W niedalekiej przeszłości Mateusz miał okazję trenować w Gilowicach na jednej sali z Tomaszem Adamkiem. Dwukrotny mistrz świata pochodzi z tej miejscowości.

- Tomek Adamek w Polsce przygotowuje się do czerwcowej walki, więc po powrocie z Ełku na pewno będzie okazja do spotkania. Nie widziałem się z nim od jego pojedynku z Moliną. Cieszę się, że wraca na ring - dodał.

Głównym wydarzeniem gali na Mazurach, organizowanej przez Mariusza Grabowskiego i Andrzeja Gmitruka będą walki z udziałem Adama Balskiego (8-0, 6 KO) i Łukasza Wierzbickiego (11-0, 6 KO). Rywalami bokserów Tymexu będą - odpowiednio, Ukrainiec Taras Oleksiyenko i Nigeryjczyk Innocent Anyanwu.

W Ełku boksować będą także Adrian Domalewski z Suwałk, a w debiucie Kuba Dobrzyński z Legia Fight Club spotka się z Krystianem Huczko, który związał się z Tymexem, a miał ponad dwa lata przerwy w zawodowych występach.

A już tydzień później w Częstochowie kolejne wielkie emocje - Ewa Brodnicka (12-0, 2 KO) walczy o mistrzostwo świata federacji WBO w wersji tymczasowej w wadze super piórkowej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.