IGOR JAKUBOWSKI O WALCE JOSHUA vs KLICZKO: UKRAINIEC MOŻE WYGRAĆ

Mistrz Unii Europejskiej i wicemistrz Europy Igor Jakubowski kończy rehabilitację i niebawem wraca na ring. Pięściarz z Konina z dużym zainteresowaniem czeka na hitowy sobotni pojedynek wagi ciężkiej pomiędzy Władimirem Kliczką i Anthonym Joshuą. "Cygan" stawia na triumf Brytyjczyka.

Igor Jakubowski (-91kg) jest jeszcze w trakcie leczenia urazu, dlatego nie wystąpi podczas zbliżającego się turnieju im. Feliksa Stamma (3-6 maja). 24-latek będzie do dyspozycji trenera Karola Chabrosa podczas spotkania Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego, które odbędzie się 26 maja w Kielcach. Biało-czerwoni zmierzą się tam z reprezentacją Armenii.

- Mam ponaciągane więzadła i ścięgna prostowników w nadgarstku. Problem w tym, że uraz się długo goi i jeszcze nie mogę uderzać tą ręką. O sparingach nie może być mowy, ale cały czas trzymam formę i pomału wracam. Jeżeli trener Karol Chabros będzie widział mnie w składzie, to zaboksuję 26 maja podczas meczu Polska vs Armenia - powiedział Jakubowski.

Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro śledzi także poczynania na ringach zawodowych i z dużą ekscytacją opowiada o dzisiejszej walce mistrzowskiej pomiędzy Kliczką (64-4, 53 KO) a Joshuą (18-0, 18 KO). Ukrainiec święcił także wielkie triumfy w boksie olimpijskim, zdobywając złoto IO w Atlancie (1996). Z kolei Joshua, który jest faworytem Jakubowskiego, stanął na najwyższym stopniu podium IO w Londynie (2012).

- W tej walce możliwe są różne scenariusze. Ważne będzie nastawienie mentalne. Jeżeli Kliczko naprawdę będzie chciał i wbije sobie do głowy, że wciąż wiele potrafi, to może wygrać. Odpowiednio nastawiony może "podłączyć" Joshuę i nawet zwyciężyć przed czasem. Nie zapominajmy, że nikt jeszcze nie sprawdził Joshuy. Zdołał go zranić Dillian Whyte. Z drugiej strony, Joshua zrobił wielki progres, widać jak w ostatnich latach ciężko pracuje i przynosi to efekty. Widziałem na treningach, że Kliczko będzie polował na ciosy z kontry i w taki sposób może zaskoczyć Brytyjczyka. Co by się nie działo, ta walka zakończy się nokautem - dodaje Jakubowski.

Nawet najmłodsi adepci pięściarstwa gorąco dyskutują o starciu Kliczko vs Joshua na stadionie Wembley.

- O tej walce mówią nawet małolaci u mnie na sali bokserskiej, którzy mają po 8-9 lat! Wszyscy nawijają o tym pojedynku, rozstrzygnięcie interesuje każdego kibica sportu. Gala została wypromowana na maksa, znajomi również wypytują, są ciekawi. Też czekam na ten pojedynek! - kończy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: LORZAmasonska
Data: 29-04-2017 19:44:01 
Dawaj Igor na pro.
 Autor komentarza: Darion
Data: 29-04-2017 19:46:13 
Wygląda jak młodszy brat cygana Kosteckiego.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.