PROMOTOR JOSHUY: PRZEKONAMY SIĘ, CZY ON JEST PRZYSZŁOŚCIĄ BOKSU

Keith Idec, Boxingscene

2017-04-28

Promujący Anthony'ego Joshuę (18-0, 18 KO) Eddie Hearn nie ukrywa, że martwi się trochę o wynik walki jego podopiecznego z Władimirem Kliczką (18-0, 18 KO). Co prawda Anglik wyrasta na największą gwiazdę wagi ciężkiej, ale historia pokazuje, że zbytni pośpiech kilka wielkich karier zatrzymał.

- Ta walka będzie dla Anthony'ego wielkim testem i sprawdzianem. Tak naprawdę tego typu potyczki zawodnik powinien toczyć w granicach dwudziestej szóstej walki, ale liczby sprzedanych PPV będą oszałamiające, bo ludzie chcą oglądać takie wyzwania i takie pojedynku. Podjęliśmy więc rękawicę - mówi szef stajni Matchroom.

- Jutro przekonamy się, że czy ta walka przyszła dla Anthony'ego za szybko, czy też w najbardziej odpowiednim czasie. Stawka jest wielka, ale Anthony chciał takiego ryzyka. Tak naprawdę nikt nie wie, jak zakończy się ten bój, wszystko może się zdarzyć, i właśnie to sprawia, że ten pojedynek jest tak ciekawy. Zobaczymy, czy Joshua jest naprawdę przyszłością boksu i wagi ciężkiej - dodał Hearn.