PROMOTOR JOSHUY: ZWRÓCIMY UWAGĘ NA KLINCZE WŁADIMIRA

Redakcja, ESPN

2017-04-28

Rywale Władimira Kliczki (64-4, 53 KO) wielokrotnie skarżyli się na klincze ze strony Ukraińca. Promotor Anthony'ego Joshuy (18-0, 18 KO) jeszcze przed jutrzejszą walką zrzuci na to uwagę sędziemu ringowemu. Podkreśla też, że nawet jak Kliczko skorzysta z tej taktyki, i tak mu ona w niczym nie pomoże.

- Kliczko nie będzie w stanie klinczować w taki sposób, w jaki klinczował w przeszłości. Na pewno podczas rules meeting napomkniemy, że Władimir jest znany z klinczowania i że sobie takich zagrywek nie życzymy. Zresztą klinczowanie w walce z Joshuą nie jest łatwe. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że Anthony potrafi boksować w półdystansie. Nie sądzę natomiast, aby w półdystansie silny był Kliczko, nie licząc tej siły, którą wykorzystuje do klinczów - mówi Eddie Hearn.

JOSHUA-KLICZKO: ZNAMY SKŁAD SĘDZIOWSKI >>>

- Klinczowanie jest wyczerpujące. Nikt nie chce spędzić 7 czy 8 rund na klinczowaniu. Myślę, że jeśli Kliczko będzie próbował klinczować, to Joshua go odepchnie i mu przyłoży. Dla Kliczki dążenie do klinczów w tym pojedynku będzie niebezpieczne - dodaje.

Wielki pojedynek Joshua-Kliczko odbędzie się w sobotę w obecności 90 tys. kibiców na stadionie Wembley w Londynie. Transmisja od 19:00 w Polsacie Sport.