SONDA THE RING: FAWORYT JEST JEDEN - JOSHUA POKONA KLICZKĘ

Redakcja, Informacja własna

2017-04-28

Dziennikarze magazynu The Ring zrobili ankietę na temat sobotniej walki na szczycie wagi ciężkiej pomiędzy Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO) a Anthonym Joshuą (18-0, 18 KO). Znani ludzie boksu miażdżącą przewagą opowiedzieli się za młodszym i silniejszym Anglikiem.

Łącznie o zdanie zapytano trzydzieści osób ze środowiska, w tym kilku zawodników wagi ciężkiej. Aż dwadziestu dziewięciu z nich opowiedziało się za wygraną Joshuy, w zdecydowanej większości przez nokaut.

Tylko Jolene Mizzone - matchmakerka stajni Main Events, która swego czasu ustalała rywali dla Tomka Adamka, jako jedyna typuje sukces 41-letniego Ukraińca.

"Kliczko wygra przez nokaut w końcówce walki. Wciąż chciałabym zobaczyć trochę więcej ze strony Joshuy. Jeśli on zdoła pokonać Kliczkę, wówczas mnie w końcu do siebie przekona" - mówi Mizzone.

Lepszy z sobotniej potyczki na oczach dziewięćdziesięciu tysięcy kibiców zgromadzonych na stadionie Wembley zgarnie pasy WBA i IBF wagi ciężkiej. A wynik sondy 1:29? Niedawno nasi politycy świętowali "wygraną" 1:27, więc i Kliczko nie ma chyba się co martwić i powinien robić swoje...