NIEZŁY BRYTYJCZYK SPARINGPARTNEREM WŁODARCZYKA

Redakcja, Informacja własna

2017-04-28

Już tylko trzy tygodnie pozostały do walki Krzysztofa Włodarczyka (52-3-1, 37 KO) z Noelem Gevorem (22-0, 10 KO). Naturalizowany Niemiec ze swoim stylem w początkowych rundach będzie pewnie trochę niewygodny dla "Diablo", dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich sparingpartnerów.

To najważniejszy okres przygotowań i najdłuższe sparingi - po dziesięć i dwanaście rund. Wszystko oczywiście pod bacznym okiem Fiodora Łapina, który poprowadził Krzysztofa do dwóch tytułów mistrza świata kategorii junior ciężkiej. Ewentualna wygrana nad Gevorem sprawi, że Polak zyska status oficjalnego pretendenta do tytułu federacji IBF.

W rolę sparingpartnera Włodarczyka wcieli się między innymi niepokonany Craig Kennedy (16-0, 8 KO). Co ciekawe Brytyjczyk tydzień po gali w Poznaniu zaboksuje o tytuł mistrza Wielkiej Brytanii, mierząc się z Matty Askinem, dawnym przeciwnikiem Krzyśka Głowackiego.

Przypomnijmy, że z obozu Niemca napłynęła propozycja do Mateusza Masternaka, by ten imitował poczynania "Diablo", jednak "Master" - z różnych względów, odmówił Gevorowi.