KADRA ŚLĄSKA vs TV ALZEY - PODSUMOWANIE

W sobotę 22 kwietnia w hali sportowej przy ul. Widok 12 w Bielsku- Białej odbył się mecz pięściarski pomiędzy Reprezentacją Śląska, a niemieckim Boxe Gym Dreger TV Alzey. Śląscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania i wygrali cały mecz, w którym nie brakowało efektownych wymian, technicznego kunsztu oraz krwi na ringu. 

Zawodnik Bielskiego Klubu Bokserskiego Beskidy, Oliwier Gryman zwyciężył decyzją sędziów w pojedynku z Kacprem Lenarczykiem z Akademii Boksu Roberta Gortata. Miejscowy zawodnik zrobił użytek z silnych ciosów sierpowych i szczelnej gardy, co zapewniło mu zwycięstwo w całym pojedynku. W trzeciej rundzie Gryman nieco osłabł, jednak był w stanie dowieźć przewagę do końca.

W drugiej walce Monika Serafin pokonała Ewę Białas po niezbyt przyjemnym dla oka pojedynku. Obydwie Panie postawiły na szarpane akcje i decyzją sędziów 3-0 wygrała Serafin. W walce było dużo klinczu, przez co sędzina musiała się mocno napracować podczas tego trzyrundowego starcia.

Łukasz Szczepaniak pokazał kawał dobrego boksu wypunktowując Łukasza Nazaruka. Miejscowy zawodnik cały czas opuszczał ręce po swoich akcjach, co skrzętnie wykorzystywał Szczepaniak, pracując obszernymi overhandami. Szczepaniak walczył z rękoma na kolanach, ale i tak przyjął niewiele ciosów od Nazaruka.

Reprezentacja Śląska zwyciężyła aż 6-1 w pojedynku z Box Gym Dreger TV Alzey, a wynik otworzyła imponujacym zwycięstwem Kinga Misiaszek. Młoda zawodniczka Tigera Tarnów doskonale operowała ciosami prostymi i perfekcyjnie utrzymywała dystans w pojedynku z Angelqe Merk. Podopieczna trenera Jana Dregera była tłem dla Kingi, która zwyciężyła w pojedynku jednogłośną decyzją.

W kolejnych pojedynkach Niemcy zaprezentowali się lepiej, jednak sędziowie konsekwentnie wskazywali na Polaków. Piotr Niewiadomski w walce młodzików został przegoniony po ringu przez Jurija Beljajewa, jednak zdołał zwyciężyć jednogłośną decyzją sędziów. Niejednogłośnie natomiast wygrał Kordian Wyciszkiewicz pokonując ciemnoskórego Assana Hansena.

Jednogłośnie zwyciężył natomiast Konrad Białas, który pokonał Franka Klipa. Według komentatora relacji werdykt nie pozostawia wątpliwości, ale Niemiec i tak był niezadowolony z wyniku uważając, że został skrzywdzony przez sędziów. Jest to kontrowersyjny pogląd, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Sławomir Dubiel sprowadził najlepszych sędziów na Śląsku, by punktowali pojedynki podczas tego meczu.

Trenujący w Bielsku-Białej Adam Oprychał pokazał natomiast, że najprostsze rozwiązania są najlepsze i pewnie wypunktował Michela Quasta. Oprychał bił seriami 2-3 ciosy nie przekombinowując swoich akcji. Zawodnik z Bielska tak jak powiedział przed walką, jest wszechstronnym pięściarzem, co udowodnił w ringu.

Utytułowany Mateusz Kostecki miał zgoła odmienna wizję na swój pojedynek i postanowił zniechęcić do dalszej walki Artura Mambergera wkładając w każdy cios pełną siłę. Koniec nastąpił w drugiej rundzie, jednak nie po ciosie Polaka, a po zderzeniu głowami, na skutek którego Niemiec rozciął sobie łuk brwiowy i lekarz nie dopuścił go do dalszej walki.

W ostatnim pojedynku były żołnierz zawodowy, Bartosz Głowacki przegrał z Danielem Bujukbalikiem. Obdywaj od początku postawili na mocne ciosy, ale o wiele częściej trafiał Niemiec. Głowacki rozkręcił się dopiero w trzeciej rundzie, jednak nie był w stanie posłać na deski rywala i pojedynek przegrał. Po walce powiedział jednak, że teraz czeka go przygoda z ringiem zawodowym, ma już promotora, tylko czeka na datę pierwszego pojedynku. Poniżej pełne wyniki:

Walki towarzyskie:

Młodzik 44,5kg
Oliwier Gryman pokonał Kacpra Lenarczyka przez jednogłośną decyzję sędziów

Senior 54kg

Monika Serafin pokonała Ewę Białas przez jednogłośną decyzję sędziów

Junior 75kg
Łukasz Szczepaniak pokonał Łukasza Nazaruka jednogłośną decyzją sędziów

 

Mecz: Kadra Śląska vs Box Gym Dreger TV Alzey


Kadet 52kg
Kinga Misiaszek
pokonała Angelqe Merk przez jednogłośną decyzję sędziów

Młodzik 44,5kg
Piotr Niewiadomski
pokonał Jurija Beljajewa przez jednogłośną decyzję sędziów

Junior 60kg
Kordian Wyciszkiewicz
pokonał Assana Hansena przez niejednogłośną decyzję sędziów

Junior 64kg
Konrad Białas
pokonał Franka Klipa przez jednogłośną decyzję sędziów

Junior 75kg
Adam Oprychał
pokonał Michela Quasta przez jednogłośną decyzję sędziów.

Senior 69kg
Mateusz Kostecki
pokonał Artura Mambergera przez RSC (kontuzja łuku brwiowego) w drugiej rundzie.

Senior 75kg
Daniel Bujukbalik
pokonał Bartosza Głowackiego przez jednogłośną decyzję sędziów

Zapis wszystkich walk w relacji >>>, oraz kilka dodatkowych ujęć w nowej technologii - zakładajcie gogle VR lub obracajcie smartfonem i zobaczcie wydarzenie z każdej strony >>>

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.