Archiwum wiadomości z dnia: 2017-04-23

 


BEZLITOSNY CHARLO

Bardzo efektownie wypadła pierwsza obrona tytułu mistrza świata federacji WBC wagi junior średniej w wykonaniu Jermella Charlo (29-0, 14 KO). Oficjalny pretendent - Charles Hatley (26-2-1, 18 KO), został brutalnie odesłany z kwitkiem.


KAMIL SZEREMETA PO WYGRANEJ NAD SKRZYPCZYŃSKIM

To był prawdopodobnie ostatni występ Kamila Szeremety (16-0, 2 KO) przed atakiem na tron mistrza Europy wagi średniej. Sebastian Skrzypczyński (12-15-2, 5 KO) dzielnie stawiał czoła, lecz w konfrontacji z podopiecznym Fiodora Łapina nie mógł za dużo wskórać. Szeremeta zrobił swoje i szybciutko udał się do szpitala, gdzie jego żona spodziewa się ich potomka.

NASTĘPCA MAYWEATHERA? TAK ZADEBIUTOWAŁ SHAKUR STEVENSON

Amerykanin Shakur Stevenson (1-0) ma 19 lat i opinię jednego z największych talentów bokserskich w USA. W sobotę wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro, o którego względy przed przejściem na zawodowstwo zabiegał sam Floyd Mayweather Jr, pokonał na ringu w Carson w Kalifornii Edgara Brito (3-3-1, 2 KO). To może być początek wielkiej kariery.


WIDEO: ADAM BALSKI SZYKUJE SIĘ NA EŁK

Adama Balskiego (8-0, 6 KO) za dwa tygodnie czeka spotkanie z Ricardsem Bolotniksem (10-3-1, 4 KO). A jeśli wygra, już 24 czerwca skrzyżuje rękawice z groźnym Vikapitą Meroro (28-6, 14 KO). Póki co prezentujemy Wam urywki treningów Adama pod okiem Piotra Wilczewskiego.
KHURTSIDZE Z PASEM TYMCZASOWYM WBO - TERAZ SAUNDERS

Avtandil Khurtsidze (33-2-2, 22 KO) wykorzystał swoją szansę i na wyjeździe na ringu w Leicester zdobył tytuł mistrza świata wagi średniej federacji WBO, choć póki co tylko w wersji tymczasowej. Pełnoprawnym championem pozostaje Billy Joe Saunders (24-0, 12 KO), z którym niski, krępy Gruzin, spotka się 8 lipca w Londynie.

PROMOTORZY PARKERA CHCĄ DOBROWOLNEJ OBRONY

- Wkrótce wydamy oświadczenie w tej sprawie, ale mamy nadzieję, że uda się doprowadzić do tej walki najszybciej jak to tylko możliwe - mówi Peter Fury, ojciec i trener Hughie Fury'ego (20-0, 10 KO), który na dwa tygodnie przed terminem walki o pas WBO wagi ciężkiej wycofał się ze starcia z Josephem Parkerem (22-0, 18 KO).