PARKER POMŚCI UGONOHA? BREAZEALE MOŻLIWYM RYWALEM

Redakcja, nzherald.co.nz

2017-04-23

Joseph Parker (22-0, 18 KO) ma nadzieję, że będzie mu dane spotkać się z dobrym rywalem podczas planowanej na 6 maja gali w Auckland. Hughie Fury (20-0, 10 KO), z którym miał boksować, wycofał się z powodu kontuzji.

Mistrz WBO w wadze ciężkiej stwierdził, że miał przeczucie, iż Anglik zrezygnuje, zwłaszcza po tym, jak nie przyleciał do Nowej Zelandii planowanym lotem. Trwają teraz intensywne poszukiwania nowego oponenta dla 25-letniego czempiona.

- Będę gotowy na każdego, liczę, że będzie to ktoś, kto będzie stanowić wyzwanie, rywal, który da dobrą walką. Chcę takiego pojedynku, w którym kibice nie będą z góry wiedzieli, kto wygra. Mnóstwo ludzi kupiło bilety, dlatego pragnę dać im dobre show - oznajmił Parker.

Federacja WBO wyraziła już zgodę, by mistrz podszedł w maju do dobrowolnej obrony tytułu. Rywal musi być z pierwszej piętnastki rankingu, a jednym z kandydatów do zastąpienia Fury'ego jest plasujący się na szóstej lokacie Amerykanin Dominic Breazeale (18-1, 16 KO), który pod koniec lutego znokautował po świetnym pojedynku Izuagbe Ugonoha. Walka z nim byłaby łatwa w promocji, jako że Parker i Ugonoh razem trenują pod okiem szkoleniowca Kevina Barry'ego. Nowozelandczyk mógłby więc spróbować pomścić Polaka.

Poza Breazeale'em w pierwszej piętnastce rankingu WBO znajdują się m.in. Christian Hammer, Jarrell Miller, Andy Ruiz Jr, którego Parker pokonał już w grudniu, Kubrat Pulew i Dillian Whyte. Ten ostatni ma już zaplanowaną walkę z Mariuszem Wachem.