MISTRZ OLIMPIJSKI LICZONY, ALE ZWYCIĘSKI W ZAWODOWYM DEBIUCIE

Uzbek Fazliddin Gaibnazarow (1-0, 1 KO), który w ubiegłym roku zdobył w Rio de Janeiro złoty medal olimpijski w kategorii junior półśredniej, udanie zadebiutował na zawodowym ringu, choć nie obyło się bez problemów.

25-latek niespodziewanie już w pierwszej rundzie dał się powalić na deski Portorykańczykowi Victorowi Vazquezowi (7-3, 3 KO), z którym zmierzył się w sobotę na początku gali Valdez-Marriaga w kalifornijskim Carson. Szybko się jednak podniósł i w drugiej rundzie sam powalił i zastopował 21-letniego rywala.

- To był mój debiut i trochę za bardzo się spieszyłem. Może byłem podenerwowany, nie czułem się do końca komfortowo. W narożniku trener powiedział mi, co mam zrobić. Zastosowałem się do tego, a efekt sami widzieliście - oświadczył mistrz olimpijski.

Mieszkający w Kalifornii Gaibnazarow występuje na zawodowych ringach pod banderą stajni Top Rank. Trenuje w tym samym gymie, w którym pracują inni złoci medaliści olimpijscy - Wasyl Łomaczenko i Aleksander Usyk.

Na tej samej gali w Carson wśród profesjonalistów zadebiutował też inny medalista z Rio. Amerykanin Shakur Stevenson (1-0 KO), który sięgnął w Brazylii po srebro w dywizji koguciej, zwyciężył techniczną decyzją Edgara Brito (3-3-1, 2 KO). Stevenson także jest promowany przez Top Rank.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Piesel
Data: 23-04-2017 13:55:13 
Tak pustych trybun jeszcze nie widziałem :D
 Autor komentarza: Sikso4
Data: 23-04-2017 14:02:23 
bo to poczatek gali był :) ale słabo wypadł ten uzbek duzo takiej bijatyki niepotrzebnej tak na siłę wszystko... zupełnie inaczej niż Shakur
 Autor komentarza: gluton
Data: 24-04-2017 10:50:00 
oj mistrz musi sie duzo nauczyć ....
 Autor komentarza: CELko
Data: 24-04-2017 22:43:18 
Sędzia musiał pomóc i wcześniej zastopować. Portorykańczyk ma serce do walki i do bitek.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.