KHURTSIDZE Z PASEM TYMCZASOWYM WBO - TERAZ SAUNDERS

Redakcja, Informacja własna

2017-04-23

Avtandil Khurtsidze (33-2-2, 22 KO) wykorzystał swoją szansę i na wyjeździe na ringu w Leicester zdobył tytuł mistrza świata wagi średniej federacji WBO, choć póki co tylko w wersji tymczasowej. Pełnoprawnym championem pozostaje Billy Joe Saunders (24-0, 12 KO), z którym niski, krępy Gruzin, spotka się 8 lipca w Londynie.

Naprzeciw "Mini Tysona" stanął niepokonany dotąd Tommy Langford (18-1, 6 KO). Dużo niższy Khurtsidze nacierał na rywala niczym czołg i choć to Brytyjczyk miał w statystykach pewnie więcej celnych ciosów, to jego uderzenia nie robiły żadnego wrażenia. Z kolei Avtandil szukał nokautu praktycznie w każdej sekundzie tej potyczki.

Tuż po rozpoczęciu piątej rundy Khurtsidze po uniku rotacyjnym huknął lewym sierpowym na szczękę i było po wszystkim. Co prawda Langford powstał na osiem, lecz gdy arbiter Phil Edwards spojrzał mu z bliska w oczy postanowił zatrzymać dalszą rywalizację w obawie przed ciężkim nokautem.

Podczas tego samego wieczoru rozdano również pas WBO w wersji tymczasowej w kategorii koguciej. Zdobył go Zolani Tete (25-3, 20 KO), pokonując wysoko na punkty Arthura Villanuevę (30-2, 16 KO). Pięściarz z RPA rzucił Filipińczyka na deski w jedenastym starciu i wygrał na kartach 119:108, 119:108 oraz 120:107.