WYGRANE RÓŻAŃSKIEGO I SYROWATKI

2017-04-22

Za nami już dwie walki gali "Legionowo Boxing Night". Przed momentem Michał Syrowatka (18-1, 6 KO) pokonał na punkty Krzysztofa Szota (20-21-2, 5 KO).

Połowa pierwszej rundy jeszcze w miarę wyrównana, ale jeszcze przed przerwą podopieczny Andrzeja Liczika dwukrotnie trafił mocnym prawym krzyżowym nad lewą ręką przeciwnika. Doświadczony "Rzeźnik" wyciągnął szybko wnioski i w kolejnych starciach był już znacznie szczelniejszy w obronie. Oczywiście przegrywał, bo był wolniejszy i słabszy fizycznie, lecz starał się raz na jakiś czas odpowiedzieć. Po ostatnim gongu nie mogło być żadnych wątpliwości - 59:55, 59:55 i 60:54, wszyscy na korzyść Syrowatki. A Szot? Za trzy tygodnie w Częstochowie czekać na niego będzie inny Michał - Żeromiński.

Wcześniej kolejną "czasówkę" do swojego rekordu dopisał startujący w wadze ciężkiej Łukasz Różański (6-0, 5 KO), który w końcówce drugiej rundy ciosami na korpus dwukrotnie posłał na deski dużo groźniejszego niż wskazywałby na to rekord Marko Colicia (6-8, 4 KO).