MAJOWY WEEKEND Z BOKSEM ZAWODOWYM NA MAZURACH

- W historii Ełku było wielu świetnych bokserów na czele z dwukrotnym medalistą Igrzysk Olimpijskich Leszkiem Błażyńskim. Mam nadzieję, że nasza gala przyczyni się do rozwoju pięściarstwa w tym regionie. Zapraszam na majowy weekend z boksem zawodowym na Mazurach - mówi Mariusz Grabowski, który z Andrzejem Gmitrukiem organizuje 6 maja galę "Budweld Boxing Night – Next Generation" w Ełku.

W 70-letniej historii Mazura Ełk było wielu znakomitych pięściarzy. Wychowanek tego klubu Leszek Błażyński zdobył brązowe medale na igrzyskach w Monachium i Montrealu, był też Mistrzem i Wicemistrzem Europy. Na igrzyskach w Seulu boksował Grzegorz Jabłoński, były Wicemistrz Europy Juniorów. Zawodnicy z Ełku wygrywali w Mistrzostwach Polski i Turnieju im. Feliksa Stamma.

- W ostatnich latach nie było tak głośno o pięściarzach z Ełku, ale kilku zawodników wyróżniało się na krajowym ringu, między innymi Cezary i Piotr Samełko, Kamil Komar, a na zawodowych ringach z powodzeniem boksuje Michał Syrowatka. Warto przypomnieć, że Czarek Samełko to srebrny medalista Mistrzostw Europy Kadetów. W profesjonalnej karierze stoczył tylko cztery walki. Wierzę, że przyczynimy się do promocji boksu zawodowego i wkrótce Ełk będzie miał i kolejnych trenujących, a w przyszłości zawodników najwyższej klasy - powiedział szef Tymex Boxing Promotion.

W głównej walce wieczoru podczas spotkają się kaliszanin Adam Balski (8-0, 6 KO) i Łotysz Ricards Bolotniks (10-3-1, 4 KO). W poprzednim sezonie bokser Tymexu został uznany za odkrycie polskich ringów i to nie tylko w swojej wadze junior ciężkiej.

- Bardzo prawdopodobne, że po kolejnym dobrym występie w Ełku Adam Balski zaklepie sobie udział w prestiżowym wydarzeniu jakim jest czerwcowa gala Polsat Boxing Night. Wystąpi na niej także Łukasz Wierzbicki, dla którego walka w Ełku będzie pierwszą od czasów powrotu do ojczyzny z Kanady. Stoczył tam 11 walk i wszystkie wygrał. Spotka się na Mazurach z Nigeryjczykiem Innocentem Anyanwu. Fani boksu, którzy 6 maja zjawią się w hali MOSiR, zobaczą kawał dobrego boksu i nie tylko w wykonaniu Adama i Łukasza - dodał Grabowski.

W innych walkach Mateusz Rzadkosz (4-0-1, 1 KO) spotka się z Pawłem Rumiński (2-1, 2 KO), Sasza Sidorenko (5-0) z Serbką Mirjaną Vujić (4-5), Krystian Huczko (2-1) z Bośniakiem Borislavem Gligoriviem (5-6), debiutant z Legia Fight Club Jakub Dobrzyński z Oskarem Borkowskim (0-9), a Adrian Domalewski (1-0) z Bartoszem Szwarczyńskim (5-35).

- W Ełku zapowiada się święto boksu. Na pewno nie brakuje tu zdolnej młodzieży, o czym świadczą wyniki z ostatnich miesięcy np. zwycięstwa podczas turnieju młodzieży w Białymstoku. Wygrał tam między innymi junior Tomasz Kulenko z MKB "Mazur" i został wybrany najlepszym zawodnikiem tej imprezy. Tacy pięściarze to przyszłość tego sportu w Ełku i na Mazurach - dodał Grabowski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.