Archiwum wiadomości z dnia: 2017-04-12

 ZAPOWIEDŹ MECZU KADRY NARODOWEJ

Prezentujemy zapowiedź meczu kadry narodowej seniorów. W roli faworytów doświadczona i wymagająca reprezentacja Niemiec. Czy nowo budowana drużyna pod okiem trenera Karola Chabrosa sprosta wyzwaniu? Wszystko rozstrzygnie się już 21 kwietnia o 18:30 w Hali Sportowej przy ul. Królowej Jadwigi 1 w Brodnicy.


EASTER JR-SZAFIKOW 30 CZERWCA W TOLEDO

Denis Szafikow (38-2-1, 20 KO) już 30 czerwca w amerykańskim Toledo podejdzie do trzeciej próby wywalczenia tytułu zawodowego mistrza świata. Piastujący pozycję obowiązkowego pretendenta Rosjanin nie będzie miał jednak łatwego zadania, gdyż naprzeciw niego stanie czempion z ramienia federacji IBF w wadze lekkiej, Robert Easter Jr (19-0, 14 KO).KLICZKO I JOSHUA WALCZYLI O NIEGO - WASHINGTON WYBRAŁ WŁADIMIRA

Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwana walka pomiędzy Anthonym Joshuą (18-0, 18 KO) a Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO) o pasy WBA i IBF wagi ciężkiej. Ale zanim obaj wyjdą do ringu ustawionego na środku murawy stadionu Wembley w Londynie, pomiędzy obozami tych dwóch mocarzy odbywała się walka w kuluarach - między innymi o jak najlepszych sparingpartnerów.


JOSHUA vs KLICZKO: HUGHIE FURY - TAK JAK TYSON, STAWIA NA KLICZKĘ

Bukmacherzy i większość kibiców spodziewa się wygranej Anthony'ego Joshuy (18-0, 18 KO) nad Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO), ale spora rzesza samych zawodników typuje odwrotnie - tryumf doświadczenia Ukraińca nad młodością i siłą Anglika. Jednym z nich jest Hughie Fury (20-0, 10 KO), który tydzień później zaatakuje zasiadającego na tronie WBO wagi ciężkiej Josepha Parkera (22-0, 18 KO).ZAPOMNIANE BITWY - KEN NORTON vs MUHAMMAD ALI

31 marca 1973 roku w San Diego legendarny Muhammad Ali (56-5, 37 KO) stoczył pierwszą z trzech ringowych bitew z piekielnie mocno bijącym Kenem Nortonem (42-7- 1, 33 KO). Po dwunastu zaciekłych rundach mało jeszcze wówczas znany Norton zwyciężył murowanego faworyta ekspertów i bukmacherów. Warto jednak dodać, że "The Greatest" na skutek potężnego ciosu rywala praktycznie cały pojedynek przewalczył ze złamaną szczęką.


LUIS ORTIZ: JESTEM CZĘŚCIĄ NOWEJ ERY WAGI CIĘŻKIEJ

- Cały czas pozostaję w lekkiej gotowości i trenuję tak powiedzmy na siedemdziesiąt procent, nawet gdy nie mam wyznaczonego terminu. Dlatego możecie się spodziewać, że zobaczycie mnie w dniu walki w szczytowej formie - zapowiada Luis Ortiz (27-0, 23 KO), który za dziesięć dni zadebiutuje w szeregach grupy Ala Haymona spotkaniem z Derrikiem Rossym (31-12, 15 KO).