GAMBOA POZNAŁ RYWALA. BĘDZIE WALCZYĆ PO WAŻENIU CANELO-CHAVEZ

Yuriorkis Gamboa (26-1, 17 KO) poznał nazwisko przeciwnika, z którym zaboksuje 5 maja w Las Vegas w kilka godzin po ceremonii ważenia przed zaplanowaną na następny dzień wielką galą Canelo-Chavez Jr.

Niedawno informowano, że Kubańczyk zmierzy się z Jaysonem Velezem z Portoryko. Ostatecznie jego przeciwnikiem będzie Meksykanin Robinson Castellanos (23-12, 13 KO). Walka odbędzie się w limicie kategorii średniej i będzie rozgrywana na dystansie dziesięciu rund.

Miejscem zawodów z udziałem Gamboy, złotego medalisty olimpijskiego z 2004 roku, będzie MGM Grand Garden Arena. To właśnie w tej hali zważeni zostaną Alvarez i Chavez Jr, mimo że rękawice skrzyżują gdzie indziej, w hali T-Mobile Arena.

Dla 35-letniego Gamboy majowy występ będzie drugim w tym roku. "Cyklon z Guantanamo" wciąż próbuje się odbudować po porażce przez techniczny nokaut z Terence'em Crawfordem w czerwcu 2014 roku. Wygrał wszystkie trzy walki, które stoczył od tego czasu, ale klasa jego rywali pozostawiała wiele do życzenia.

O kilka miesięcy młodszy od Kubańczyka Castellanos jest nieaktywny od marca 2016 r. W ostatnim pojedynku został znokautowany przez Oscara Escandona. W stawce tej konfrontacji był pas tymczasowego mistrza WBC w kategorii piórkowej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 08-04-2017 15:29:18 
Kategorii średniej? Czy to pomyłka, czy rzeczywiście Gamboa będzie mógł w końcu wejść do ringu w okolicach swojej normalnej wagi?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.