GALA BUDWELD BOXING NIGHT W EŁKU - W ŚLADY WACHA I BRODNICKIEJ

Łukasz Wierzbicki (11-0, 6 KO) przez trzy i pół roku był niepokonany na kanadyjskich ringach, a 6 maja po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Będzie boksował na gali "Budweld Boxing Night: Next Generation" w Ełku.

- Ewa Brodnicka tydzień później walczy o mistrzostwo świata federacji WBO w wersji tymczasowej, a współpracujący z naszą grupą Mariusz Wach ma już za sobą pojedynki o tytuły światowe. Naszym marzeniem jest przygotowanie kolejnych polskich pięściarzy do walk o największe trofea. W grupie zawodników z ogromnymi możliwościami i aspiracjami są zbierający świetne recenzje w Kanadzie Łukasz Wierzbicki oraz Adam Balski, który wkrótce może znaleźć się w gronie 2-3 najlepszych polskich "cruiserów", a przecież waga junior ciężka jest najsilniejszą w naszym kraju – mówi Mariusz Grabowski, promotor i szef grupy Tymex Boxing Promotion.

W latach 2013-2016 Łukasz Wierzbicki wygrał wszystkie jedenaście walk na wymagającym kanadyjskim terenie. Wrócił do Polski i podpisał kontrakt ze stajnią Tymexem. W pierwszej walce w ojczyźnie spotka się z Nigeryjczykiem Innocentem Anyanwu.

- Anyanwu w dzieciństwie stracił matkę, a jako nastolatek zarabiał na życie pracując jako mechanik samochodowy. Przez kilka francuskojęzycznych krajów afrykańskich dostał się wreszcie do wymarzonej Europy, na stałe mieszka i trenuje w Holandii. W ocenie ekspertów to zawodnik, który jest tak zwanym testerem dla bokserów myślących o poważnych karierach - kontynuował Grabowski.

Kibice zobaczą w Ełku sześć walk. W pojedynku wieczoru jeden z liderów Tymexu - Adam Balski (8-0, 6 KO), spotka się z Łotyszem Ricardsem Bolotniksem (10-3-1, 4 KO).

- Fani pięściarstwa znów zobaczą potyczki z udziałem młodych i ambitnych Polaków. Zaprezentuje się Adrian Domalewski z Suwałk, który podczas lutowego debiutu wygrał swoją walkę w niecałe pół minuty. Z kolei w debiucie Kuba Dobrzyński z Legia Fight Club będzie walczył z Krystianem Huczko. Mam też nadzieję, że Mateusz Rzadkosz, podobnie jak Tomasz Gromadzki w Dzierżoniowie, pokaże świetny boks z Pawłem Rumińskim. A na deser czeka kolejny występ Ukrainki z polskim paszportem Saszy Sidorenko. Wkrótce ogłosimy nazwisko jej rywalki – mówi promotor współpracujący z Andrzejem Gmitrukiem (AG Promotion).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.