DON KING: BEZ WZGLĘDU NA WYNIK KLICZKO POWINIEN SKOŃCZYĆ

Don King uważa, że bez względu na wynik zaplanowanej na 29 kwietnia walki Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) powinien zakończyć sportową karierę.

Sędziwy promotor mimo tego sądzi, że to Ukrainiec będzie faworytem starcia z Anthonym Joshuą (18-0, 18 KO), a pojedynek z czempionem federacji IBF będzie dla młodszego z braci Kliczko pięknym zwieńczeniem kariery.

- Joshua aby pokonać Kliczkę musiałby zrobić coś niespotykanego. Kliczko jest wciąż bardzo dobry, ciągle lepszy niż reszta ciężkich, ale bez względu na wynik tego starcia powinien zakończyć karierę - powiedział Don King.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: cortexo
Data: 29-03-2017 21:34:11 
to Don King powinien zakończyć karierę.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 29-03-2017 21:34:15 
A kiedy Don King zakończy karierę promotora ?
 Autor komentarza: tomekck91
Data: 29-03-2017 21:53:20 
To on jeszcze żyje :) ?
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 29-03-2017 22:42:55 
Stary King niestety gada od rzeczy w większości przypadków. Niemniej jednak tu ma rację, Władimir osiągnął wszystko co da się osiągnąć w boksie. Szkoda zdrowia, lepiej zakończyć jak Lewis u szczytu.
Nie wiem kto wygra w tej walce, stawiam na AJ ale w obecnej HW Kliczko i tak nie znajdzie większych wyzwań przez najbliższe kilka lat. Stąd emerytura wydaje się być dobrym rozwiązaniem. No chyba, że już ustalili, że Antony wygra, a potem jeszcze jedna kasowa walka - rewanż. Takie teorie spiskowe ;)
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 29-03-2017 23:14:41 
Teoretycznie jeśli Klitschko będzie w stanie wygrać z kimś takim jak Joshua nie będzie w obecnej wadze ciężkiej nikogo lepszego kogo Władimir śmiertelnie musiałby się obawiać. No bo kogo? Zapewne gdyby po takiej wygranej miał zamiar dalej boksować co może mieć miejsce chciałby skompletować pasy- jeśli nie wszystkie to chociaż te które stracił w walce z Furym. Zakładając że pokona AJ (bo ciągle rozważam akurat taką opcję) facet byłby faworytem z każdym ciężkim w obecnej Hw bo i kto miałby nim być? Wilder którego lewego uczył w ringu Washington? A może Parker który ledwo wygrał z Ruizem Jr? Pytanie tylko czy gra jest warta świeczki bo obecnie w tym wieku jakakolwiek porażka (a te nie będą niemożliwe) to ryzyko tego że zabraknie mu czasu na to by się odegrać.

Ale tak gdybać sobie można. Wład sam będzie wiedział w takiej sytuacji co zrobić lepiej. Zapewne taka decyzja zależałaby od tego w jakim stylu by wygrał, jak się będzie czuł, czy np od rozmów z innymi mistrzami i ich przebiegu (brak chęci lub wręcz odwrotnie na unifikację) bądź po prostu ogólnie perspektyw. Federacja IBF wyznaczyła już dla zwycięzcy obowiązkowego przeciwnika którym jest Kubrat Pulev. Nie jestem pewny ale tak samo postąpiła chyba WBA z Luisem Ortizem.
Wygrywając w hitowym starciu z AJ Klitschko byłby w może nie idealnym ale na pewno dobrym momencie do zdecydowania się na walkę pożegnalną a np taki Pulev z którym pierwsza walka była naprawdę świetna mógłby się nadać do roli przeciwnika w takiej potyczce.

Ale to wszystko rozbija się o osobę AJ który będzie faworytem. Najpierw niech się uda Ukraińcowi ta sztuka a potem sobie będzie myślał co zrobić.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.