UDANY DEBIUT NICO HERNANDEZA, MEDALISTY Z RIO

Redakcja, kansas.com

2017-03-26

21-letni Amerykanin Nico Hernandez (1-0, 1 KO), który w ubiegłym roku zdobył brązowy medal olimpijski w kategorii junior muszej, udanie zadebiutował na zawodowym ringu.

Pochodzący z Kansas zawodnik na gali w Mulvane zastopował w czwartej rundzie Patricka Gutierreza (0-3). - Trochę mnie poniosło, za bardzo chciałem urwać mu głowę. Później już trochę lepiej selekcjonowałem ciosy. Wielu ludzi nie docenia mojej siły - oznajmił po wszystkim zwycięzca.

Na igrzyskach w Rio de Janeiro Hernandez przegrał w półfinale ze świetnym Uzbekiem Hasanbojem Dusmatowem, który sięgnął później po złoto i został uznany za najlepszego boksera całego turnieju olimpijskiego.

W profesjonalnym debiucie Hernandez boksował pod banderą stajni Top Rank, ale kontrakt z nią podpisał tylko na jedną walkę. Nie wiadomo, czy obie strony będą kontynuować współpracę.