SMITH-WILLIAMS O TYTUŁ WBO INTERIM

Marcin Olkiewicz, Boxingscene

2017-03-23

Tytuł tymczasowego mistrza świata federacji WBO w wadze junior średniej będzie stawką zaplanowanej na 8 kwietnia w Manchesterze walki pomiędzy Liamem Smithem Jr (24-1-1,13 KO) a Liamem Williamsem (16-0-1, 11 KO).

Przypomnijmy, że tytuł pełnoprawnego czempiona WBO w limicie do 154 funtów należy obecnie do Saula Alvareza, którego jednak 6 maja czeka wycieczka o kilka kilogramów w górę na starcie z Julio Cesarem Chavezem Jr. Z tego też powodu włodarze światowej federacji zdecydowali się usankcjonować starcie Smith-Williams jako walkę o pas interim.

- Cieszę się, że Frank Warren dał mi taką okazję. Chciałbym podziękować mojemu całemu zespołowi oraz prezydentowi WBO Francisco Paco Varcarcelowi za wiarę w moje możliwości. Obiecałem, że w 2017 roku ponownie będę mistrzem świata i teraz będzie ku temu doskonała szansa - powiedział Liam Smith.

- To dla mnie ogromna szansa i okazja, bym wspiął się na szczyt tego sportu. Czekałem na taką walkę i jestem zachwycony faktem, że Frank mi ją zorganizował - wyznał szczęśliwy Liam Williams.

Podczas tej samej imprezy dojdzie także do starcia o tytuł mistrza świata federacji WBO w wadze lekkiej pomiędzy Terry Flanaganem (32-0, 13 KO) a doświadczonym Rosjaninem Petrem Petrowem (38-4-2, 19 KO).