ŁOMACZENKO I ARUM ZAINTERESOWANI WALKĄ Z GARCIĄ

Marcin Olkiewicz, Boxingnews 24

2017-03-23

Wasyl Łomaczenko (7-1, 5 KO) co prawda 8 kwietnia skrzyżuje rękawice z Jasonem Sosą, jednak już teraz myśli o jeszcze większych wyzwaniach. Świetny pięściarz z Ukrainy nie wyklucza w najbliższym czasie walki z mistrzem świata federacji WBC w wadze lekkiej, Mikey'em Garcią (36-0, 30 KO).

- Chcę wygrywać każdą walkę, to dla mnie ogromna motywacja. Myślę, że starcie z Garcią byłoby bardzo interesujące - powiedział zapytany o możliwość takiego zestawienia Łomaczenko.

Wydaje się, że na drodze do organizacji tego hitowego pojedynku mogą stanąć jednak kwestie biznesowe, gdyż Ukrainiec jest promowany przez Boba Aruma, z którym to z kolei jakiś czas temu w niezbyt dobrych stosunkach zerwał kontakt Mikey Garcia. Sam szef stajni Top Rank mimo to zapowiada, że nie widzi przeszkód w doprowadzeniu do tego starcia.

- Myślę, że to byłaby świetna walka. Wiem, że Robert i Mikey chcą podjąć z nami współpracę, zatem tak, takie starcie jest możliwe. W tym momencie jeszcze walka z Mannym mogłaby być dla Łomaczenki nieco zbyt duża, ale pojedynek z Garcią byłby fascynujący - powiedział Bob Arum.