TRENER NAMAWIA NA EMERYTURĘ, ALE BELLEW CHCE JESZCZE JEDNEJ WALKI

Co teraz zrobi Tony Bellew (29-2-1, 19 KO)? Powróci do wagi junior ciężkiej, aby bronić pasa WBC? A może da rewanż "Hayemakerowi"? Opcją jest również atak na tron WBC lub WBO królewskiej kategorii. Bombardier z Liverpoolu przebiera w ofertach, a jego trener... namawia go na sportową emeryturę.

- Po części rozumiem Tony'ego, bo ma szansę podbić wagę ciężką, mierząc się z Deontayem Wilderem o pas WBC, lub Josephem Parkerem o tytuł WBO. Ale on dobrze zna moje zdanie na ten temat. I choć rozumiem jego ambicje oraz szansę zarobienia olbrzymich pieniędzy, to ja namawiam go na zakończenie kariery - nie ukrywa szkoleniowiec Dave Coldwell.

- Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli i 6 maja pokonam Hughie Fury'ego, bez problemu mogę w kolejnej walce zmierzyć się z Bellew w hali O2 Arena - zapewnia Joseph Parker (22-0, 18 KO), mistrz wagi ciężkiej według World Boxing Organization.

- Rozmawiamy o naprawdę wielkich, wręcz niewyobrażalnych pieniądzach. A opcji jest wiele. To może być rewanż z Haye'em, walki z Wilderem i Parkerem. Ja chcę, by on skończył, a on chce jeszcze jednej walki. Mam swoje argumenty, lecz rozumiem też jego. Pieniądze leżące na stole są naprawdę duże, a ostateczne słowo będzie należało do niego - kontynuował Coldwell.

Ze słów trenera wynika, że jego podopieczny już raczej nie będzie schodził do limitu 90,7 kilograma.

DILLIAN WHYTE: POKONAŁBYM BELLEW DO SZÓSTEJ RUNDY >>>

- Gdyby doszło do drugiego pojedynku z Haye'em, to już na zupełnie innych warunkach, na naszych warunkach. Wolałbym też walkę z Parkerem niż z Wilderem, ponieważ Parker to nie jest jeden z tych olbrzymów, a jest w posiadaniu tytułu - dodał.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 23-03-2017 20:34:04 
Walka w gb z parkerem czy wilderem to tak naprawde walka za pieniadze hearna wiec po co mu to? I wilder i parker tu nie zadowola sie mln czy dwoma chociaz u siebie walcza za tyle a to juz szczyt wyplat. Najlepiej sprzeda sie rewanz wygrany w watpliwych okolicznościach. Jak wygra haye to bez problemu mozna zrobic z tego trylogie za 3 super wyplate dla obu.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 23-03-2017 20:34:46 
Z ciezkimi albo cruiserami z ktorymi by musial bronic raczej bez szans
 Autor komentarza: gerlach
Data: 23-03-2017 20:43:01 
Dziwny moment na konczenie kariery. Dopiero teraz moze sie dorobic na 3-4 topowych walkach. Cale zycie harowac, piac sie, nadstawiac gebe i teraz odpuscic kiedy kase naprawde lezy na stole?
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 23-03-2017 20:43:21 
Wilder nie przyjedzie na Wyspy, a i w Stanach rzuci mu okruchy. Walka z Parkerem nie wygeneruje dużej kasy. Do junior ciężkiej nie ma po co wracać. Jest na takim etapie kariery, że co zrozumiałe interesują go tylko jak najbardziej dochodowe walki. Oczywiście mam tu na myśli rewanż z Hayem. Zbyt dużo pieniędzy leży na stole, aby z tego obaj zrezygnowali. Haye się wykuruje i końcem roku powinien być gotowy do powrotu na ring. Również Tony zdaje się, że nabawił się jakiegoś urazu. Dlatego też myślę, że Bellew w najbliższych miesiącach pozostanie nieaktywny i będzie czekał na walkę rewanżową.
 Autor komentarza: strateggy
Data: 23-03-2017 21:00:09 
Jest to bez sensu namawiać na sportową emeryturę zawodnika, który osiągnął właśnie największą wygraną w całej sportowej karierze (a przynajmniej pod względem marketingowym) i po niej jest teraz do wyciśnięcia wiele kasy. Z Parkerem byłby on teraz moim zdaniem faworytem a i z Joshuą ma nie małe szanse.
 Autor komentarza: cortexo
Data: 23-03-2017 21:32:28 
Jak dla mnie, kluczowym fragmentem jest "Mam swoje argumenty, lecz rozumiem też jego." - kto wie, czy trener nie zauważa już oznak wyniszczenia, bo Bellew mistrzem obrony wcale nie jest...
 Autor komentarza: strateggy
Data: 23-03-2017 21:43:24 
A może Bellew da najpierw rewanż synowi Apollo Creeda?
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 23-03-2017 22:17:50 
Autor komentarza: strateggyData: 23-03-2017 21:43:24
A może Bellew da najpierw rewanż synowi Apollo Creeda?

Syn Apollo Creeda chyba nie przejdzie do ciężkiej... ;)
 Autor komentarza: Salomoni
Data: 23-03-2017 23:39:44 
Mówi o ostatniej walce i "straszy" emeryturą, żeby podbić stawkę. Wie, że jego notowania poszły w górę i będzie rozchwytywany. Pewnie w głowie ma ze 2-3 lata boksowania, ale z każdej walki chce teraz wycisnąć maksimum kasy i dlatego każda będzie "może ostatnią".
 Autor komentarza: MONTE
Data: 24-03-2017 11:38:35 
IMO to się robi z tego taki cyrk. Bellew powinien się określić, nie mówię, że już, ale fakt jak ktoś powyżej napisał, ta emerytura to straszak, żeby się wślizgnąć w kasową walkę. Od czasu wygranej nad Davidem minęło juz troche czasu. Ludzie powoli zapominają o tym "niesamowitym" wyczynie. Dla mnie Bellew wychodzi na cwaniaczka niczym jego rodak Haye. Ze zbyt dużymi nie chce walczyć, a z takim Parkerem już owszem? Co to w ogóle za polityka, żeby nadmuchany cruiser dostał szansę o tytuł mistrzowski. Bo pokonał kontuzjowanego celebrytę? Da rewanż Hayeowi na swoich warunkach? Wiemy jak się kończy takie gadanie, że są rozmowy, ale brak porozumienia, ze jeden chce za dużo, drugi dochód z PPV. Mało takich historyjek słyszeliśmy jak to jeden drugiemu narzuca warunki. Nie dojdzie do rewanżu bo Haye za gównianą forsę pewnie też nie będzie walczył.
Reasumując, mam wrażenie, że Bellew ma w dupie wagę ciężką i w ogóle boks. On chce utargować ile się da i zejść ze sceny.
Dla mnie to kopia Haye'a i tyle.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 24-03-2017 18:22:12 
Belllew faktycznie powinien się określić jeśli nie wraca to cruser niech o pełnoprawny tytuł walczy Huck z Bredisem , co do rewanżu z Hyem możliwe że do niego dojdzie ale nie wcześniej niż za 4 czy 5 mc wiec ewentualnie pod koniec roku , Hey to kiedyś dobry bokser teraz prawie 37 lat po konztuzjach to bardziej celbryta niż Bokser z czołówki.
z Widerem czy Parkerem mimo że to ne wirtuozi wagi ciężkiej mimo że Bellew ma serce i jaja to nie widzę Bellew ,wogle nawet w cruser ciężko by było Bellew z Bredisem a co dopiero w ciężkiej z Wilderem czy Parkerem.


Zgodze się z poniżej Monte że to zakończenie kariery to ściema i że Bellew i jego team chce wyciągnąć jak najwięcej kasy i zachowuje się teraz podobnie jak Hey
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.