MISTRZOSTWA EUROPY U-22: BODZIOCH PRZEGRAŁ WALKĘ O MEDAL

Aleksander Mraović ma już na rozkładzie między innymi Kamila Mroczkowskiego. Przed momentem spotkał się w ćwierćfinale Mistrzostw Europy u-22 z Kamilem Bodziochem (+91) i niestety pozbawił naszego rodaka upragnionego medalu.

W pierwszej rundzie Polak bił ładnymi, szybkimi kombinacjami. Austriak uderzał rzadziej, za to optycznie mocniej, szczególnie obszernym prawym sierpowym. Kiedy pojedynek toczył się w dystansie, Kamil kontrolował niższego przeciwnika, lecz ten wyglądał na dużo silniejszego i w drugim starciu przedzierał się do walki z bliska. Trzy razy z rzędu na przestrzeni kilkunastu sekund huknął prawym overhandem i sędzia zdecydował się liczyć naszego rodaka na stojąco tuż przed przerwą.

W ostatniej odsłonie Mraović ruszył na przełamanie. Bodzioch radził sobie nieźle, lecz w pewnym momencie spóźnił się w akcji prawy na prawy i ringowy znów zakwalifikował to jako nokdaun, licząc go na stojąco.

Polak boksersko na pewno nie jest gorszym pięściarzem, ale po prostu ustępował rywalowi fizycznie. Jeśli będzie ciężko pracował, z pewnością może kiedyś te straty odrobić i być może zrewanżować się Austriakowi. Po ostatnim gongu sędziowie jednogłośnie opowiedzieli się za rywalem, ale ćwierćfinał ME to i tak sukces młodego Polaka.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.