DARIUSZ SNARSKI OTWIERA SIĘ NA NOWE RYNKI: 'ZACZYNAM Z KAZACHAMI'

Akademicki mistrz świata Ali Achmedow (6-0, 4 KO) w krótkim czasie może stać się największą gwiazdą grupy Dariusza Snarskiego. - Na początek chciałbym jego walki z Norbertem Dąbrowskim - mówi promotor z Białegostoku.

Podczas ubiegłorocznych AMŚ w Tajlandii Kazach wygrał cztery walki w wadze półciężkiej, w tym trzy przed czasem. W finale pokonał przez TKO w drugiej rundzie znanego z ringów WSB Białorusina Michaiła Dauhaliaweca, uczestnika Igrzysk w Londynie. Równocześnie zaczął boksować już w gronie zawodowców. Pierwsze cztery pojedynki stoczył w ojczyźnie, a dwa ostatnie w Polsce.

- Podczas drugiej edycji Siemiatycze Boxing Show Ali wygrał na punkty z Brytyjczykiem Patrickiem Mendy, który wcześniej był moim zawodnikiem. Ten bokser z Kazachstanu potwierdził, że jest bardzo mocnym zawodnikiem. 9 czerwca na gali w Białymstoku będziemy chcieli skonfrontować go z kimś z polskiej czołówki kategorii półciężkiej, może z Norbertem Dąbrowskim - powiedział szef stajni EKTO Boxing Production.

Snarski rozpoczął współpracę z Kazachami podczas grudniowej gali w Dworze Czarneckiego w Porosłach.

- W Borysowie pracuje mój znajomy trener Walery Kułokauski, do którego przyjeżdżają na obozy pięściarze z Kazachstanu. Po rozmowach zdecydowałem o podpisaniu kontraktu z Ali Achmedowem, który trenuje głównie w Ałma-Acie. W Białymstoku wystąpi też Ali Balojew, który zadebiutował na gali w Siemiatyczach zwycięstwem przed czasem z Arturem Nawrockim. Być może i z tym Kazachem z kategorii cruiser zwiążemy się umową - mówi promotor.

Podczas Siemiatycze Boxing Show II odbyło się siedem walk zawodowych, a jedną z nich wygrał polski lider białostockiej grupy, Robert Świerzbiński (18-6-1, 3 KO). Pokonał on Rosjanina Artioma Karasiewa (9-29-2, 7 KO).

- Robert na pewno zasłużył na brawa, lecz w tym pojedynku Karasiew za bardzo nie dał mu się rozwinąć i pokazać swoich umiejętności. Rosjanin często klinczował lub sprytnie wyprzedzał. Mimo dłuższej przerwy Robert udowodnił, że jego boks jest bardziej wyrachowany i cwany. A już 8 kwietnia czeka go walka w Zakopanem z Krzysztofem Kopytkiem. Wiem co zrobić aby wygrać, ale o tym kibice dowiedzą się podczas pojedynku, nie będzie wcześniej opowiadać o planach - mówi menedżer. Dariusz Snarski i władze samorządowe były zadowolone z gali w Siemiatyczach.

- Rok temu mieliśmy cztery walki zawodowe, teraz siedem z udziałem bokserów z Kazachstanu, Wielkiej Brytanii, Rosji, Tadżykistanu, Białorusi, Ukrainy i Polski. Bardzo dobrą walkę dali Achmedow i Mendy. Zwycięstwo odniósł też Przemek Gorgoń, chociaż w rewanżu z Rusłanem Rodziwiczem nie miał w pełni sprawnego barku. Timur Kuzachmedow zasłużenie jednym punktem wygrał z Chaważi Chacygowem. Ukrainiec był bardziej aktywny od Białorusina. Na czerwiec postaramy się zakontraktować mu walkę z Polakiem, Królem lub Młodzińskim - dodał Snarski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Emsiem
Data: 15-03-2017 21:23:52 
Przykład tego, że wszelkie braki można starać się wyeliminować pasją i kreatywnością. Ciekawe, jak Snarski na tym wyjdzie. Może stanie się baronem wschodniego boksu. :-). Trzymam kciuki!!!
 Autor komentarza: teanshin
Data: 15-03-2017 21:29:27 
Dąbrowski mówił coś o zostaniu mistrzem świata w tym roku więc takiej walki ni weżmie, a jak już to Snarskiego nie będzie stać na gażę.
 Autor komentarza: arpxp
Data: 15-03-2017 21:51:40 
Ta noga jest tak chuda, że wygląda jak z fotoszopa.
 Autor komentarza: shannon0briggs
Data: 16-03-2017 00:53:49 
arpxp

Typowe dla uzywajacego sterydy a cwiczacego jedynie gorne partie ciala. Podobnie jak Wilder.

I nie rzucajcie sie na mnie tutaj, ze oskarzam bezpodstawnie. Od 16 lat przerzucam zelastwo i przez pierwszych 11 nie zrobilem nawet jednego przysiadu (!!!) I wygladalem komicznie jak Wilder. Choc z racji wzrostu i wagi troche odmiennie bo przy wzroscie 185cm waga dochodzila do 110 kg. Wyobrazcie sobie wiec jak karykaturalnie to wygladalo. Bo noga byla jak u Deontaya. Az sie ocknalem, a mianowicie ocucil mnie smiech na plazy... 4 lata zajelo mi zamazanie roznic w proporcjach gory do nog.

Koks sprawia ze cwiczone miesnie sie rozwijaja. Jesli wiec nie cwiczysz jakiejs partii, jej rozwoj jest jesli nie zerowy, to baaaaardzo ograniczony.
 Autor komentarza: skud
Data: 16-03-2017 01:57:33 
Snarski,staraj sie o bokserow z nizszych kategori wagowych.W Polsce,praktycznie ich nie ma w wieku seniora.Pewnie ,beda tez tansi a uaupenienie na galach w Polsce sie przyda z korzyscia dla boksu Olimpijskiego w Polsce.
 Autor komentarza: TheKudiq
Data: 16-03-2017 07:31:50 
Wracaj Darek na ring.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.