HUNTER: GOŁOWKIN NIE BĘDZIE W STANIE PRZYJMOWAĆ UDERZEŃ JACOBSA

Jeden z najlepszych amerykańskich trenerów bokserskich Virgil Hunter wierzy, że Daniel Jacobs (32-1, 29 KO) może w weekend sprawić niespodziankę i zdetronizować mistrza wagi średniej Giennadija Gołowkina (36-0, 33 KO).

Jacobs przygotowywał się do tego pojedynku w gymie Huntera w Kalifornii. Ceniony szkoleniowiec, opiekun m.in. Andre Warda i Andrzeja Fonfary, nie był członkiem sztabu 30-letniego pięściarza, ale w ostatnich tygodniach uważnie obserwował jego postępy.

- Jacobs ma czym uderzyć. I jest "śliski". Czyli ma atuty, z którymi Gołowkin w ringu się jeszcze nie spotkał. Jeśli poradzi sobie z presją i pozostanie spokojny, to daję mu olbrzymie szanse. Bo on naprawdę mocno bije. Gołowkin natomiast przyjmuje ostatnio więcej ciosów niż wcześniej. Nie sądzę, aby był w stanie stać naprzeciw Daniela i bez mrugnięcia okiem przyjmować jego czyste uderzenia - oznajmił.

Gołowkin i Jacobs zmierzą się w nocy z soboty na niedzielę na gali w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Kazach położy na szali pasy WBC, WBA Super, IBF oraz IBO w limicie 160 funtów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: VitaliQuitschko
Data: 13-03-2017 13:21:21 
Pod Gołovkinem ugięły się nogi po krótkim lewym sierpie od karła Stevensa, który bije słabiej od Jacobsa. Szczęka żółtego jest przereklamowana. Daniel może go usadzić.
 Autor komentarza: LORZAmasonska
Data: 13-03-2017 13:39:40 
Od Lemieux też przyjął kilka strzałów i co? Zakończy się tak samo jak zwykle.
 Autor komentarza: Kikas
Data: 13-03-2017 13:50:35 
Przyjmuje więcej niż zwykle, bo walczy z rywalami lepszymi niż zwykle.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 13-03-2017 14:16:29 
Coś mówić trzeba, a skończy się jak zawsze.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 13-03-2017 14:22:38 
@VitaliQuitschko

GGG przyjął na czysto od Stevensona prawy prosty i lewy sierp bo zapomniał o gardzie.
Bez konsekwencji.

W walce z DeGalem mimo przyjęcie prawego zadał kończący swój prawy chwilę później.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 13-03-2017 14:29:58 
To boks, wszystko jest możliwe ale najbardziej realnym scenariuszem jest raczej powtórka z rozrywki tj GGG trafia czymś mocnym i być może Jacobs siada na dupie. Od tej pory w ringu zaczyna się polowanie na rozpaczliwie broniącego się pięściarza który nawet chcąc czymś oddać przyjmuje zbyt potężne niszczące ciosy które łamią jego charakter bardzo skutecznie. Od GGG przeciwnicy odbijają się jak od ściany. Zbyt duża moc jest po jego stronie dla średnich. Niewykluczone że coś tam po drodze Kazach przyjmie ale raczej nie będą to uderzenia na tyle poważne by Gołowkin został przełamany. Z drugiej strony jakieś deski Gienadija bądź bardziej wyraźne tarapaty odbiłyby się w bokserskim środowisku głośnym echem. Już widzę te przemyślenia odnośnie szans Alvareza w ich walce i te rozważania o starości Gołowkina. Gdy jakiś zawodnik idzie z taką łatwością przez kolejne przeszkody wystarczy jakiś ułamek problemów by dyskusjom i rozważaniom jak blisko była sensacja nie było końca. Może nawet takie coś by pomogło Gołowkinowi.
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 13-03-2017 14:45:01 
GGG najpierw rostrzela Jacobsa zza jabu, a na koniec właduje całą serię pod linami. Albo sędzia przerwie, albo będzie ciężkie KO.
 Autor komentarza: kukunda
Data: 13-03-2017 15:37:50 
GGG dużo przyjmuje,fakt, ale jak spojrzeć na walkę z Lemieux to w tej walce był szczelny jak jogurt z długą datą ważności..Jeżeli GGG poczuje że jest zagrożenie ze strony Jacobsa byc może zastosuje podobną taktykę z walki z Lemieux..A potrafi nie przyjmować wszystkiego jak leci...Chociaz wydaje sie bardziej prawdopodomnym że GGG przyciśnie na tyle mocno Jacobsa że dla niego ring to będzie jak budka telefoniczna jakby to ujął pan Kostyra..
Jacobs juz przez nokaut przegrał,czy da radę 12 rund uciekać przed bombami GGG,wątpie..Czy Jacobs bedzie wstanie znokautować GGG,Hmm,Ma czym napewno uderzyć ale znokautować GGG który nigdy nie był jakos zamroczony a przyjmował na twarz bomby po których niejednemu by śpiewali kołysanke..Ja uwazam że będzie ciężko..

BlackDog

Lepiej by GGG zaprezentował sie poniżej śrdniej,wtedy byc może Alvarez nabierze odwagii...
 Autor komentarza: ByWayOfKnockout
Data: 13-03-2017 15:45:50 
@BlackDog
Dokładnie tak.
GGG ciągle wywiera presję i co by się nie działo, to zawsze jest w takiej samej odległości od rywala, żeby zajechać go fizycznie i mentalnie. To też powoduje, że moment dekoncentracji i Gołowkin przyjmuje cios. Tyle, że nigdy nic z tego nie wynika i zawsze szarża trwa w najlepsze.
 Autor komentarza: Knot
Data: 13-03-2017 15:46:07 
Na dzień dzisiejszy Głowokin zamiata wszystkimi aż do wagi superśredniej
A gadać coś przed walką trzeba a skończy się jak zawsze.
Potem będzie głupie tłumaczenie Jakobsa i jego Teamu że zaskoczyło ich to, tamto, sramto i owamto
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 13-03-2017 21:34:30 
VitaliQuitschko

Przemawia przez ciebie buractwo.

Kiedy sie te nogi ugiely? A jak opuscil rece i przyjal serie 3 ciosow? Tylko malo kto to wychwytuje jak on amortyzuje ciosy
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.