WORLD BOXING SUPER SERIES - ŚWIĘTO BOKSU?

Przed nami nowy, szalenie interesujący projekt - World Boxing Super Series. To inicjatywa kilku promotorów, ogromne pieniądze w puli i - miejmy nadzieję, wielkie walki.

W puli znajdzie się łącznie aż 50 milionów dolarów. Najlepszy zostanie również uhonorowany nagrodą Muhammad Ali Trophy. Za wszystkim stoją Matthew Hooper, Richard Schaefer, Kalle Sauerland oraz Roberto Dalmiglio.

Kto weźmie udział w tym turnieju? Każdy zawodnik z czołowej piętnastki rankingu czterech najważniejszych federacji - czyli WBC, WBA, IBF i WBO, jest potencjalnym uczestnikiem. Zawodników powoła specjalna komisja złożona z byłych pięściarzy, dziennikarzy oraz innych ekspertów ze środowiska. Kilka miesięcy przed startem sezonu "Comosa" - czyli ów komisja, będzie podawać kategorię oraz zawodników wyznaczonych do startu. Będzie ich ośmiu, więc pierwszy start będzie od razu fazą ćwierćfinałową. Pierwsze pojedynki przewidziane są na przełom września i października. Półfinały odbędą się w styczniu i lutym, a pierwszy finał rozegra się w maju 2018 roku. W pierwszym sezonie będziemy oglądać w akcji pięściarzy dwóch kategorii. Jakich? Wkrótce powinniśmy poznać tę tajemnicę. Gale będą odbywać się w Europie i USA. Na jedną galę przypadnie jedna walka z cyklu WBSS, reszta to już będą potyczki niezwiązane z tym turniejem.

Jeżeli jakiś uczestnik nabawi się kontuzji i będzie zmuszony wycofać się z projektu, w jego miejsce wskoczy zawodnik rezerwowy. W każdym limicie będą tacy pięściarze czekający na swoją szansę. Mają pozostawać w gotowości, by nawet w ostatniej chwili móc wskoczyć do rozpiski. Wkrótce zostaną ogłoszeni partnerzy telewizyjni WBSS. Bokserzy mają być kontrolowani przez antydopingową organizację WADA. Jeżeli do turnieju przystąpi panujący mistrz świata, w walkach z jego udziałem tytuł pozostanie w stawce. Pierwszy sezon ma ogromny budżet aż 50 milionów dolarów! Zostanie on wydany na szesnastu zawodników dwóch kategorii. Będzie więc ogromna szansa na spory zarobek. Przedstawiciele WBSS zapewniają, iż są otwarci na współpracę z każdym promotorem na świecie. Tryumfator każdej dywizji dostanie statuetkę Muhammad Ali Trophy - zaprojektowaną przez Silvio Gazzanigę, który projektował również statuetkę FIFA World Cup Trophy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 09-03-2017 22:53:57 
Brzmi ekscytująco! Zobaczymy jak to wyjdzie w rzeczywistości...
 Autor komentarza: Woolite
Data: 09-03-2017 23:59:08 
Już widzę te ustawki typu "nasz gwiazda" vs no name, no ale przecież turniej prestiżowy będzie :)

Swoją drogą Kalle mógłby przestać wciągać, bo w ciągu roku mu przybywa trzy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.