PARKER vs FURY 6 MAJA W AUCKLAND - 'WYCIĄGAM WNIOSKI'

Ryan Burton, Boxingscene

2017-03-08

- Moim marzeniem było zdobycie mistrzostwa świata wagi ciężkiej. Udało się i teraz chcę osiągać kolejne cele - mówi Joseph Parker (22-0, 18 KO), który w pierwszej obronie pasa WBO wagi ciężkiej skrzyżuje rękawice z Hughie Furym (20-0, 10 KO). Pojedynek odbędzie się 6 maja w hali Vector Arena w Auckland.

- Świetnie móc znów wrócić na ring w mojej ojczyźnie. Mój zespół ciężko na to pracował. W poprzednim starcie i walce przeciwko Ruizowi Jr naprawdę sporo się nauczyłem. Wyniosłem sporo, wyciągnąłem wnioski i na pewno dzięki tamtej potyczce stanę się jeszcze lepszym pięściarzem. Zobaczycie postępy, poprawię te elementy, które wówczas trochę szwankowały - zapewnia Parker.

Jeśli Nowozelandczyk wygra, na stole będzie miał dwie ciekawe oferty - unifikację z Deontayem Wilderem w Ameryce, bądź obronę tytułu z Tonym Bellew w Wielkiej Brytanii. Ale młodszy kuzyn Tysona Fury'ego nie zamierza łatwo oddać pola.

- Ja zdobędę mistrzostwo świata, wkrótce wróci też Tyson i razem będziemy rządzić wagą ciężką - mówi młodziutki pretendent.