BERISTAIN POD WRAŻENIEM FORMY CHAVEZA JR PO PIERWSZYM TRENINGU

Redakcja, ESPN Deportes

2017-03-01

Julio Cesar Chavez Jr (50-2-1, 32 KO) odbył we wtorek pierwszy trening pod okiem słynnego meksykańskiego szkoleniowca Ignacio "Nacho" Beristaina - wieloletniego opiekuna m.in. Juana Manuela Marqueza.

31-letni Meksykanin trenował już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz do jego obozu w legendarnym ośrodku Otomi w mieście Temoaya dołączył Beristain.

- Za nami dzień dobrej pracy, trener był zadowolony. Musimy się do siebie dopasować i kontynuować pracę pełną dyscypliny - powiedział Chavez.

77-letni Beristain podkreślił, że Chavez, który ze wspomnianą dyscypliną miewał w przeszłości problemy, solidnie przepracował pierwszy wspólny dzień.

- Na nic nie narzekał. Nałożyliśmy na niego duże obciążenie, ale pokazał, że jest w gotowości. Wygląda na bardzo silnego. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie - stwierdził.

Chavez zmierzy się 6 maja w Las Vegas ze swoim faworyzowanym rodakiem Saulem Alvarezem (48-1-1, 34 KO). Pojedynek odbędzie się w umownym limicie 164,5 funta, mniej więcej w połowie między kategorią średnią a super średnią.