GOŁOWKIN: UMOWNE LIMITY DOBRE DLA BIZNESU, ALE NIE DLA BOKSU

Mistrz kategorii średniej Giennadij Gołowkin (36-0, 33 KO) krytycznie wypowiedział się o pięściarzach, którzy decydują się rywalizować w umownych limitach wagowych.

- Umowne limity są dobre dla biznesu, ale nie dla boksu. Jak jesteś mistrzem wagi średniej, to walcz w średniej. Jeśli masz tytuł w super średniej, to boksuj w super średniej. A jak w junior średniej, to w junior średniej - stwierdził.

Catchweight stał się w ostatnich latach domeną Saula Alvareza (48-1-1, 34 KO), niedoszłego rywala Kazacha. Meksykanin dzierżył pas WBC w dywizji średniej, której limit wynosi 160 funtów, ale  bronił go w umownym limicie 155 funtów. Utrzymywał, że nie jest bokserem wagi średniej i dlatego nie chce walczyć z Gołowkinem, ale ostatnio zgodził się zmierzyć w jeszcze wyższym limicie (164,5 funta) ze swoim rodakiem Julio Cesarem Chavezem Jr.

Gołowkin ma nadzieję, że jego rywal w końcu podejmie wyzwanie i zmierzy się z nim w ringu.

- Przede mną pierwsza walka w tym roku. To nowy sezon, jestem podekscytowanym. W roku ubiegłym było za dużo gadania ze strony Eubanka Jr, Saundersa i "Canelo", a za mało walki. Wierzę, że w bieżącym będzie lepiej. Teraz koncentruję się na Jacobsie, ale może po tym pojedynku [promująca Alvareza grupa] Golden Boy będzie gotowa, może [mistrz WBO] Saunders będzie gotowy na unifikację - powiedział.

Niepokonany mocarz z Karagandy wróci na ring 18 marca w Nowym Jorku, gdzie zmierzy się z Danielem Jacobsem (32-1, 29 KO). Podkreśla, że przed nim największe wyzwanie w zawodowej karierze.

- Daniel jest dużym zawodnikiem. Jest też lepszy [niż moi wcześniejsi rywale]. Ma szybkość, siłę, dobry styl, dobrze dystansuje. Jest dzisiaj lepszy [niż w 2010 r., kiedy przegrał przed czasem z Dmitrijem Pirogiem]. Dobrze znam Piroga, on miał styl, do którego Jacobs nie był przyzwyczajony. To było dla niego pożyteczne doświadczenie, cenna nauka. Teraz jest mądrzejszy i silniejszy - oznajmił.

Zapytany o to, czy będzie w maju na walce Canelo-Chavez Jr i czy po wszystkim wejdzie do ringu, aby Alvarezowi, który jego zdaniem wygra, rzucić wyzwanie, odparł: - A po co?

Jego promotor Tom Loeffler wtrącił z kolei: - Giennadij wejdzie do ringu z "Canelo" we wrześniu.

Na ten miesiąc planowana jest hitowa walka Kazacha i Meksykanina.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: CELko
Data: 01-03-2017 11:24:04 
Boks w USA już nikt nie ogląda po odejściu Floyda. Stracili bohatera, widzą cały syf w 4 federacjach. Rozdawanie multum pasków to i walki o mistrzostwo świata na otwartym kanale mającym dostęp do 90-100 mln ludzi ogląda jakieś 1,5mln.
Byle jaki mecz NHL ma większa widownie a dopiero koszykówka.

Jeszcze 10-20 takich udanych lat i boks będzie dla takiego zamkniętego grona oglądającego curling.
 Autor komentarza: Knot
Data: 01-03-2017 12:31:09 
Wystarczy podpatrzyć to co WBC wyczynia z Wilderem aby zrozumieć jak bardzo boks to machlojki i układa.
Niestety psuje się ten sport niczym robaczywy grzyb
Co do walki Sraula Alvareza to nie ujmując nic jego umiejętnościom, jest on zwyczajnych tchórzem, a De la Huja cwaniakiem bo nie chce żeby rudemu po wpierdolu życia spadła renoma...
 Autor komentarza: gerlach
Data: 01-03-2017 16:54:25 
Boks upada. Nie chodzi o to zeby najlepsi wybili sie w rok nawzajem w kazdej z kategorii, ale Cyrk Canelo jest poza zasadami, poza regulami. Wspomniany wyzej Wilder rowniez. Najlepiej niech sie zmierzy na kolejne przetarcie po raz 3ci z Arreola. Inna sprawa, ze ego Canelo jest tak wielkie, ze on uwaza, ze to on ustala zasady w boksie czyli zmienia klasyczne limity.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 01-03-2017 16:55:39 
ODLH pilnuje Canelo, bo to jego jedyny dochod. Obaj wiedza, ze Golowkin to sporawe ryzyko utraty pozycji. Pozycji , ktora jest nadmuchana sztucznie co pokazal MAyweather
 Autor komentarza: tomalkowal
Data: 01-03-2017 18:08:59 
krytycznie sie wypowiada ,ale dla floyda zszedl by do 154funtow podaje na konkurencyjnej stronie. nie ma co sie dziwic ta walka i wygenerowane pieniadze wiekszosc ulozyla by na cale zycie
 Autor komentarza: tapir
Data: 01-03-2017 19:03:11 
tomalkowal
154 funty to waga junior średnia, a nie umowny limit.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.