MAYWEATHER TŁUMACZY, DLACZEGO WALKA Z McGREGOREM MA SENS

Redakcja, Showtime

2017-02-26

Telewizja Showtime przeprowadziła wywiad z Floydem Mayweatherem Jr, w którym Amerykanin wyjaśnił, dlaczego walka bokserska z Conorem McGregorem miałaby sens, mimo że Irlandczyk na co dzień uprawia inny sport walki.

- Zawsze gdy Conor McGregor wygrywa, robi to w stójce. Kiedy przegrał, miało to miejsce w parterze. Nie przegrał na stojąco. To świetny zawodnik, bardzo twardy konkurent, mający wielką wolę wygrywania. Rękawice w UFC nie różnią się od rękawic bokserskich, są tylko trochę mniejsze. Ale siła to siła. A McGregor ją ma - powiedział "Money" Floyd.

Mayweather, który w piątek świętował czterdzieste urodziny, nie boksował od września 2015 roku. Zapytany o to, jaka suma przekonałaby go do powrotu na ring, odparł: - Nie musimy o tym mówić. Wszyscy znają moją liczbę. Z mojej strony, ze strony naszego zespołu wszystko jest dograne. Teraz on musi poukładać wszystko ze swoimi ludźmi. Jak porozmawia z UFC, ze swoimi szefami, wtedy możemy zrobić tę walkę.

Wcześniej słynny pięściarz wielokrotnie podkreślał, że wróci między liny za minimum 100 milionów dolarów. Za starcie z McGregorem niewątpliwie mógłby tyle zarobić, ale Irlandczyk ciągle ma obowiązujący kontrakt z organizacją UFC, która jest przeciwna jego występowi w ringu bokserskim.

- Zróbmy tę walkę. Dajmy kibicom to, czego chcą. Jest tylko jedna ważna walka - Mayweather kontra McGregor - podkreślił najlepszy pięściarz ostatnich lat.