CANELO ODDAJE PAS WBO W WADZE JUNIOR ŚREDNIEJ

Victor Salazar, Boxingscene

2017-02-22

Saul Alvarez (48-1-1, 34 KO) przestał blokować innych zawodników i oficjalnie ogłosił dziś zawakowanie tytułu mistrza świata wagi junior średniej federacji WBO. Popularny Canelo 6 maja w Las Vegas spotka się w umownym limicie 74,6 kilograma ze swoim rodakiem, Julio Cesarem Chavezem Jr (50-2-1, 32 KO).

Meksykanin sięgnął po tytuł w połowie września rozbijając przed czasem Liama Smitha. Po starciu z Chavezem Juniorem ma już na stałe zagościć w dywizji średniej. Głównym celem pozostaje oczywiście Giennadij Gołowkin (36-0, 33 KO).

- Po najbliższej walce na stałe przenoszę się do wagi średniej. Przedyskutowałem to ze swoim obozem i postanowiłem, że nie będę już bronił pasa w 154 funtach, tylko zostanę na granicy 160 funtów - mówi Alvarez.

VIRGIL HUNTER: CANELO URZĄDZA SOBIE KPINĘ Z BOKSU >>>

- Spotkanie z Chavezem w takim a nie innym limicie jest sporym ryzykiem dla nas obu. Ja idę parę funtów w górę, a on musi zbić trochę więcej niż zazwyczaj. W pewnym momencie wydawało mi się, że nigdy nie uda się doprowadzić do naszej konfrontacji, ale nadszedł widocznie odpowiedni czas. Boks potrzebuje takiej walki - dodał Canelo.