CHAD DAWSON: STEVENSON UNIKA WYZWAŃ, JESTEM GOTOWY NA FONFARĘ

- To nie jest prawdziwy mistrz. Pokonuje tylko zawodników drugiego garnituru - mówi Chad Dawson (34-4, 19 KO), analizując ostatnie poczynania Adonisa Stevensona (28-1, 23 KO). Kanadyjski "Superman" znokautował już w pierwszej rundzie Dawsona, odbierając mu blisko cztery lata temu tytuł mistrza świata wagi półciężkiej federacji WBC. Pas obronił już siedmiokrotnie, choć wielu zarzuca panującemu championowi, że nie wybiera najtrudniejszych opcji.

Najtrudniejszą walką w bronie było starcie z naszym Andrzejem Fonfarą (28-4, 16 KO). Początkowo Stevenson kompletnie zdominował "Polskiego Księcia", lecz potem sam poczuł smak desek i na finiszu znalazł się w sporych tarapatach. Ten sam Fonfara już 4 marca spotka się z Dawsonem, a lepszy z tej dwójki być może zapewni sobie rewanż z Kanadyjczykiem.

- Kiedy ja zostałem mistrzem, spotykałem się potem z samą ówczesną elitą w obronie tytułu. Ani razu nie wziąłem łatwej walki, bo tak postępuje prawdziwy mistrz. Kiedy jednak Stevenson mnie pokonał, potem unikał wyzwań i tych najlepszych. Nie spotkał się z Kowaliowem, gdy była na to okazja, i nie spotka się również z Wardem - przekonuje Amerykanin, który jest na finiszu przygotowań do konfrontacji z Andrzejem.

- Fonfara ma świetny lewy prosty i jest mocny fizycznie. Nie obawiam się jednak, ponieważ sparowałem podczas obozu dużo z Eleiderem Alvarezem, a to według mnie znacznie lepszy i groźniejszy zawodnik niż Fonfara - dodał Dawson, czyli pierwszy człowiek, który zadał porażkę Tomkowi Adamkowi.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: StaryMordziaty
Data: 20-02-2017 19:38:16 
Ciekawe jak Bad Chad będzie mentalnie wyglądał. Jak wyjdzie po wygrana to może być walka na przyzwoitym poziomie. Dla samego Fonfary tez idealnie na powrót bo walka z głośnym nazwiskiem a sama forma Dawsona już nie taka jak kiedyś.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 20-02-2017 20:13:55 
No zdecydowanie forma Dawsona nie jest taka jak kiedyś, te dwie porażki z rzędu z Wardem i Stevensonem chyba zniszczyły go psychicznie.
 Autor komentarza: pankracy
Data: 20-02-2017 20:14:10 
Z Dawsona zostało może 70% tego co kiedyś prezentował.Jak wyjdzie tak przygotowany jak kiedyś z Karpencym to Andrzej powinien sobie spokojnie poradzić bo siły ciosu Dawsona to obawiać się raczej nie musi.Tylko z drugiej strony Dawson wie, że to jest dla niego być albo nie być więc raczej należy się spodziewać amerykanina w najwyższej jak na obecne możliwości dyspozycji a to tylko dodaje smaczku.
 Autor komentarza: Knot
Data: 20-02-2017 22:26:07 
Dawson może już nie jest jak kiedyś ale z takim Fanfarą myślę że by sobie gładko poradził.
 Autor komentarza: paxoxxx
Data: 21-02-2017 00:48:02 
Nie chcę być złym prorokiem ale szanse na to że Fonfi ubije Chada są bardzo małe. Andrzej jest bardzo prosty w boksowaniu-nie stosuje żadnych uników-wszystko przyjmuje na gardę albo na łeb co Dla Dawsono idącego z kontry będzie wodą na młyn. Jestem za Fonfarą ale uważam że Dawson wypyka Andrzeja do jednej moordy
 Autor komentarza: CELko
Data: 21-02-2017 01:34:48 
A gdzie rankingi bokser orgowiczow z Fonfara na top3?
Teraz juz tylko hejt.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.