Archiwum wiadomości z dnia: 2017-02-16

 
ODCIĘCI OD ŚWIATA

Polski olimpijski boks ponownie poniósł porażkę. Tym razem organizacyjną. Z wielkim niepokojem przyjąłem wiadomość o niezakwalifikowaniu polskich pięściarzy do kolejnego sezonu zawodowej ligi Word Series of Boxing.

BASHIR: USYK WKRÓTCE ZROZUMIE, ŻE POPEŁNIŁ BŁĄD

James Ali Bashir nie jest zachwycony faktem, że mistrz świata federacji WBO w wadze cruiser Aleksander Usyk (11-0, 10 KO) zdecydował się zakończyć z nim współpracę. Amerykański szkoleniowiec twierdzi, że główny wpływ na tę decyzję mieli ludzie z najbliższego otoczenia Ukraińca, w tym jego menedżer, Egis Klimas.


UGONOH: W CIĄGU 18 MIESIĘCY WALKA O TYTUŁ

- To jest mój moment, a 2017 to będzie mój rok. Chcę przetestować samego siebie i pokazać światu na ile mnie stać. Waga ciężka jest teraz bardzo otwarta, a walki z czołówką wykrzesają ze mnie to, co najlepsze. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w ciągu osiemnastu miesięcy widzę siebie w walce o mistrzowski tytuł - mówi na dziewięć dni przed najważniejszą walką w swoim życiu Izuagbe Ugonoh (17-0, 14 KO).
CHARLO ZMIENIA KATEGORIĘ, HARRISON I HURD O TYTUŁ IBF

Pojedynek pomiędzy Tonym Harrisonem (24-1, 20 KO) a Jarredem Hurdem (19-0, 13 KO) właśnie nabrał nowego, większego znaczenia. Jermall Charlo oficjalnie potwierdził swoje przenosiny do wagi średniej, dlatego też obaj pięściarze powalczą na gali Wilder-Washington o wakujący pas mistrza świata federacji IBF w wadze junior średniej.


FOTORELACJA I WYNIKI: III MTB 'ZŁOTA KORONA'

Duża ilość zawodników ściągnęła w miniony weekend do małej miejscowości Karsibór niedaleko Wałcza. Podczas trzeciej edycji międzynarodowego Turnieju o Złotą Koronę Wałcza walczyły dziewczęta i oczywiście chłopcy w kategoriach: Młodzik, Kadet, Junior i Senior. Wyniki weryfikacji i krótka fotorelacja w rozwinięciu.


DIBELLA: NAWET SĘDZIA POWIEDZIAŁ, ŻE POWIETKIN TO OSZUST!

Nie milkną echa wyroku sądu w Nowym Jorku w sprawie stosowania przez Aleksandra Powietkina (31-1, 23 KO) zakazanego środka o nazwie meldonium bezpośrednio przed planowaną na 21 maja 2016 roku walką z Deontay'em Wilderem (37-0, 36 KO). Przypomnijmy, że Rosjanie zostali zobowiązani do wpłacenia na konto "Brązowego Bombardiera" 4,5 miliona dolarów.