ERICKSON LUBIN: TO BĘDZIE JEDNA Z LEPSZYCH GAL

Erickson Lubin (17-0, 12 KO), jeden z ciekawszych pięściarzy młodego pokolenia, wkrótce może uczynić duży krok w kierunku walki o mistrzostwo świata. 21-letni "Młot" z Florydy zaboksuje 4 marca w hali Barclays Center na Brooklynie podczas gali, gdzie głównym wydarzeniem będzie konfrontacja Keitha Thurmana (27-0, 22 KO) z Dannym Garcią (33-0, 19 KO) na szczycie wagi półśredniej.

Tego samego wieczoru powróci również Andrzej Fonfara (28-4, 16 KO). Jego rywalem będzie dawny lider dywizji półciężkiej, wciąż bardzo groźny i niewygodny Chad Dawson (34-4, 19 KO).

Przeciwnikiem Lubina będzie mocno bijący Jorge Cota (25-1, 22 KO). W stawce tej konfrontacji będzie status oficjalnego pretendenta do tronu federacji WBC kategorii junior średniej. Wbrew temu co pisano wcześniej, zwycięzca nie będzie musiał dodatkowo mierzyć się z Vanesem Martirosyanem, tylko od razu zapewni sobie potyczkę o tytuł.

- Jestem podekscytowany faktem, że będę mógł pokazać swoje umiejętności na antenie stacji CBS. Tym bardziej, iż będzie to jedna z lepszych gal w ostatnim czasie. Spotkam się z twardym rywalem, który na pewno podejmie rękawicę. To będzie starcie dwóch prawdziwych wojowników, którzy dadzą się w ringu wszystko - powiedział młody Amerykanin.

W podsumowaniach zeszłego roku Lubin został wybrany na najciekawszego zawodnika młodego pokolenia zarówno w głosowaniu dziennikarzy The Ring, jak również ESPN oraz PBC.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.