WALKA PARKERA Z FURYM MOŻE ODBYĆ SIĘ RÓWNIEŻ W SINGAPURZE

Redakcja, Sky Sports

2017-02-04

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że grupa Duco Events wykładając w przetargu ponad trzy miliony dolarów ($3,000,011) nabyła prawa do organizacji pojedynku Josepha Parkera (22-0, 18 KO) z Hughie Furym (20-0, 10 KO). Wydawało się niemal pewne, że w takim razie pojedynek odbędzie się w Nowej Zelandii, ale jest też inna opcja.

Dla Parkera będzie to pierwsza, a zarazem obowiązkowa obrona tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji World Boxing Organization. Jego drużynie zależało na tym, by nie boksować w Anglii. Dopięli swego, co nie oznacza jeszcze, że wystąpią u siebie. Poważną kandydaturą jest ewentualna gala w Singapurze.

- Wcale nie jest powiedziane, że ten pojedynek musi odbyć się w Nowej Zelandii. Wygraliśmy przetarg i teraz musimy sprawdzić, gdzie będzie nam najlepiej do tej potyczki doprowadzić. Chcemy walczyć u siebie, ale mamy też z zapytanie z Singapuru. Gala mogłaby się odbyć w jednym z tamtejszych kasyn - zdradza David Higgins, szef stajni i promotor Parkera. Nie wykluczył również zrobienia takiego wieczoru w Samoa, lecz w tym przypadku w organizację musiałby się włączyć tamtejszy rząd.