BERISTAIN PRZYGOTUJE CHAVEZA JR NA CANELO

Redakcja, ESPN Deportes

2017-02-04

Słynny meksykański szkoleniowiec Ignacio "Nacho" Beristain przygotuje Julio Cesara Chaveza Jr (50-2-1, 32 KO) do hitowej walki z Saulem Alvarezem (48-1-1, 34 KO), która 6 maja odbędzie się w Las Vegas.

Wcześniej mówiło się, że niespełna 31-letni pięściarz będzie trenować pod okiem Roberta Garcii lub Freddie'ego Roacha. W piątek wieczorem sam zainteresowany poinformował za pośrednictwem Twittera, że wybór padł ostatecznie na 77-letniego Beristaina, członka Międzynarodowe Galerii Sław Boksu, mającego na koncie m.in. współpracę z Juanem Manuelem Marquezem i Oscarem De La Hoyą.

- Nie będzie łatwo, to duże wyzwanie, wymagające ciężkiej pracy. Poprosiłem go, żeby dał z siebie wszystko - powiedział Beristain.

Jeszcze niedawno meksykański szkoleniowiec podkreślał, że "Canelo" jest zdecydowanym faworytem majowej potyczki. Zdania bynajmniej nie zmienił.

- Nadal uważam Alvareza za faworyta, ale zawsze powtarzam, że tego typu przewidywania nie mają znaczenia. Liczy się praca, jaką wykonasz - skomentował.

W przygotowaniach Chaveza Jr, które będą się odbywać w słynnym meksykańskim ośrodku Otomi, udział weźmie też m.in. Angel "Memo" Heredia. To trener od przygotowania siłowego i kondycyjnego, dobrze znający się z Beristainem. Panowie tworzyli zgrany duet podczas obozów wspomnianego Marqueza.