COTTO ŻĄDA DOWODÓW OD KIRKLANDA. OTWARTY NA WALKĘ Z MARQUEZEM

Wobec odwołania walki z Jamesem Kirklandem (32-2, 28 KO) przed Miguelem Cotto (40-5, 33 KO) otwierają się drzwi do innej interesującej potyczki. Zarówno Portorykańczyk, jak i Juan Manuel Marquez (56-7-1, 40 KO) są gotowi do starcia, które stanowiłoby kolejny rozdział wielkiej meksykańsko-portorykańskiej rywalizacji w świecie boksu.

Cotto miał się zmierzyć z Kirklandem 25 lutego w Teksasie. Amerykanin złamał jednak nos podczas przygotowań i musiał zrezygnować z walki.

- To zrozumiała decyzja, o ile ta kontuzja jest prawdziwa. Jeśli tak jest w istocie, to wzywam Kirklanda i jego ekipę do zaprezentowania dowodów, które potwierdzą złamanie nosa - zaapelował Cotto.

36-letni pięściarz z Caguas od kilku tygodni przygotowywał się do lutowego występu pod okiem Freddie'ego Roacha w Los Angeles. W piątek ma wrócić do Portoryko i czekać na rozwój wydarzeń.

Jedną z opcji dla Cotto jest teraz konfrontacja z Marquezem, o której mówiło się już w ubiegłym roku.

- On zna format naszych negocjacji. Jeśli naprawdę chce tej walki, wie, w jaki sposób można do niej doprowadzić. Jesteśmy poważnymi ludźmi. To, co mnie w tej chwili interesuje, to zarobienie jak największych pieniędzy przez jedenaście miesięcy, które zostały mi jeszcze w ringu - powiedział "Junito".

Marquez też jest za i proponuje pojedynek we wrześniu.

Kolejna potencjalna walka dla Cotto to starcie z innym Meksykaninem, Saulem Alvarezem (48-1-1, 34 KO), z którym przegrał - jego twierdzi niesłusznie - w listopadzie 2015 roku.

- Jesteśmy dostępni dla Saula i jego ludzi. Oscar [De La Hoya - promotor Alvareza] wie, jakim profesjonalistą jest Miguel Cotto. Jeśli chcą walki, wiedzą, że mają czas do 31 grudnia - stwierdził kończący powoli karierę Portorykańczyk.

Przedstawiciele Alvareza mówili wcześniej, że do walki z Cotto może dojść w grudniu. Wcześniej "Canelo" zmierzy się z Julio Cesarem Chavezem Jr (6 maja) oraz być może z Giennadijem Gołowkinem (we wrześniu).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: makaveli89
Data: 03-02-2017 12:01:59 
Mógłby obić znowu pysk tchórzowi a na zakończenie Marquez,to by było coś pięknego i myśle ze oba zestawienia przyciągłyby gigantyczną rzesze kibiców a co za tym idzie także spore pieniądze
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 03-02-2017 12:18:35 
wyjscie awaryjne przed GGG, bo przeciez kibice pragna cotto-canelo2 zamiast ggg-canelo...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.