Archiwum wiadomości z dnia: 2017-02-02

 

MATEUSZ MASTERNAK: PERSPEKTYWY SĄ NAPRAWDĘ CIEKAWE

- Perspektywy są naprawdę ciekawe. Wkrótce rywale będą już z najwyższej półki. Idziemy znów na szczyt - mówi Mateusz Masternak (37-4, 26 KO), który po wypełnieniu kontraktu z niemiecką grupą Sauerland Event powróci między liny 4 marca w Dzierżoniowie starciem z Aleksandrem Kubiczem (9-2, 6 KO). O tym pojedynku, ambitnych planach na najbliższą przyszłość, a także modnym ostatnio tematem w polskim boksie - dopingu, porozmawialiśmy z "Masterem" podczas wczorajszej konferencji prasowej promującej wieczór "BudWeld Boxing Night: Noc prawdy".


KOWALIOW POWOLI WRACA DO TRENINGÓW

Były zunifikowany mistrz wagi półciężkiej Siergiej Kowaliow (30-1-1, 26 KO) powinien wznowić w tym tygodniu treningi. Rosjanin ciągle ma nadzieję na rewanż z Andre Wardem (31-0, 15 KO), z którym przegrał minimalną decyzją sędziów w listopadzie ubiegłego roku.


EUBANK JR: DeGALE? CHĘTNIE WYBIJĘ MU RESZTĘ ZĘBÓW!

Już w najbliższą sobotę kolejną walkę stoczy Chris Eubank Jr (23-1, 18 KO). 27-latek zmierzy się w Londynie z Renoldem Quinlanem (11-1, 7 KO), a w stawce pojedynku znajdzie się pas IBO wagi super średniej. Brytyjczyk już teraz jednak wymownie wyzywa do walki najlepszych pięściarzy globu, z Jamesem DeGale'em i Gennadijem Gołowkinem na czele.


OSTATECZNIE SOSA DLA ŁOMACZENKI

Wasyl Łomaczenko (7-1, 5 KO) chciał unifikować pasy z Jezreelem Corralesem, ale nic z tego nie wyszło. Na jego szczęście ma pełne poparcie swojego promotora Boba Aruma, który załatwił mu inną unifikację kategorii super piórkowej. Co prawda Corrales jest pełnoprawnym mistrzem WBA, a Jason Sosa (20-1-4, 15 KO) zaledwie mistrzem "regularnym" WBA, jednak taka opcja również wydaje się ciekawa.


EWA BRODNICKA: SPEŁNIAJĄ SIĘ MOJE MARZENIA

Ewa Brodnicka (12-0, 2 KO) - aktualna mistrzyni Europy wagi lekkiej, postanowiła zejść do kategorii super piórkowej i zaatakować tytuł mistrzyni świata federacji WBO. Jeśli pełnoprawna mistrzyni Ramona Kuehne (25-1, 10 KO) nie przyjmie zaproszenia do tańca, wówczas Brodnicka zaboksuje o pas WBO w wersji tymczasowej. A zdobywając go po prostu zmusi Niemkę do podjęcia rękawicy. I właśnie o tym majowym starcie porozmawialiśmy z Ewą podczas wczorajszej konferencji prasowej. Zapraszamy.


OBÓZ JOSHUY DRAŻNI KLICZKĘ ROZMOWAMI NT. WALKI Z WILDEREM

- Czekam na walkę w Las Vegas, to byłoby dobre dla mojej kariery. Kiedyś oglądałem walki Mike'a Tysona w Las Vegas, a niewątpliwie to właśnie Ameryka jest mekką boksu - mówi Anthony Joshua (18-0, 18 KO), który tak bardzo wybiegając w przyszłość chyba po prostu drażni się z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO). Co chwilę mówi o kolejnych wyzwaniach, tak jakby starcie z Ukraińcem 29 kwietnia na stadionie Wembley było tylko dopełnieniem formalności.