Archiwum wiadomości z dnia: 2017-01-30

 TRENER I PROMOTOR: ANDRZEJ WAWRZYK MUSI NAM TERAZ COŚ UDOWODNIĆ

- Ja i trener Łapin czekamy na to, by Andrzej nam teraz udowodnił, że te substancje przyjął nieświadomie. Jeśli okaże się, że w iluś tam odżywkach to się rzeczywiście znajdzie, będzie to dla nas jakiś dowód, natomiast jeżeli Andrzej tego nam nie udowodni, to w naszych deklaracjach nic się nie zmienia - mówi Andrzej Wasilewski, promotor Andrzeja Wawrzyka (33-1, 19 KO), odnosząc się oczywiście do jego pozytywnych badań antydopingowych.


AMBITNE PLANY PROMOTORÓW WOBEC JOSEPHA PARKERA

Zarządzający grupą Duco Events David Higgins zdradził, że ma bardzo ambitne plany względem mistrza świata federacji WBO Josepha Parkera (22-0, 18 KO) w 2017 roku. Najpierw jego pięściarz ma pokonać w obowiązkowej obronie tytułu Hughie Fury'ego, a potem przystąpić do walki unifikacyjnej z którymś z pozostałych czempionów.POWRÓT MASTERNAKA - W ŚRODĘ KONFERENCJA PRASOWA

Organizatorzy mają przyjemność zaprosić dziennikarzy, media oraz kibiców na konferencję prasową, która odbędzie się w środę 1 lutego o godzinie 13:00 w Urzędzie Miejskim w Dzierżoniowie przy ul. Rynek 1. Konferencja poświęcona będzie zbliżającej się gali boksu zawodowego organizowanej przez grupy Tymex Boxing Promotion i AG Promotion pod nazwą "Budweld Boxing Night: Noc Prawdy" w dniu 4 marca w Hali OSiR w Dzierżoniowie.


NOWY - STARY PREZES

Stara, pięściarska gwardia spotkała się w restauracji 'Triumf' na Zawiszy - dobrze dogadujący się poza ringiem zespół jednomyślnie wybrał nowegoprezesa na kolejną kadencję 2016-2020. Szczegóły w rozwinięciu.


WASHINGTON ZASTĄPI WAWRZYKA W WALCE Z WILDEREM

Według amerykańskich mediów jest już pewne, że Gerald Washington (18-0-1, 12 KO) zastąpi przyłapanego na dopingu Andrzeja Wawrzyka w walce o mistrzowski pas federacji WBC kategorii ciężkiej z Deontayem Wilderem (37-0, 36 KO). Informację tę potwierdził już także organizator gali, Lou DiBella.WILDER: TO BĘDZIE DOBRY TEST - WASHINGTON: WYGRAM

- Gdy dowiedziałem się, ze Wawrzyk wpadł na dopingu i nie będzie tej walki, byłem naprawdę zawiedziony. Nie chciałem zawieść swoich kibiców, cieszę się więc, że Gerald zgodził się wskoczyć w to miejsce - nie ukrywa Deontay Wilder (37-0, 36 KO), mistrz świata wagi ciężkiej według World Boxing Council.