REWANŻ JEST SŁODKI - TYM RAZEM SANTA CRUZ LEPSZY OD FRAMPTONA

Leo Santa Cruz (33-1-1, 18 KO) cierpiał przez pół roku, ale udało mu się wziąć rewanż na Carlu Framptonie (23-1, 14 KO) i odzyskać tytuł mistrza świata wagi piórkowej federacji WBA.

Otwarcie wyraźnie na korzyść Meksykanina, który po kilku lewych prostych uderzył mocnym prawym krzyżowym, za moment poprawił lewym sierpowym na szczękę, a wszystko w zaledwie minutę. Mistrz opanował jednak sytuację i już pod koniec pierwszej rundy rozgorzała niezła bitka w półdystansie. Po spokojniejszej i taktycznej rundzie drugiej, w trzeciej do głosu powoli zaczął dochodzić Irlandczyk, który skracał dystans, wchodził akcją ciosami na korpus i coraz częściej trafiał. Kolejne trzy minuty znów zażarte i okraszone obustronnymi, ciekawymi wymianami. Ani jeden ani drugi nawet nie myślał odpuścić.

Sędziowie też mieli trudne zadanie. Wyższy pretendent ładnie kąsał jabem, coraz częściej uderzał na korpus, natomiast w odpowiedzi champion krótkimi zrywami w półdystansie mocniejszymi uderzeniami "urywał" niektóre rundy. Tak było na przykład w siódmej i ósmej odsłonie.

W połowie jedenastego starcia inicjatywę zyskał Santa Cruz. Po krótkim kryzysie lepiej końcówkę zaakcentował Frampton i wszyscy w napięciu oczekiwali na werdykt. Sędziowie ostatecznie stosunkiem głosów dwa do remisu - 114:114 i dwukrotnie 115:113, wskazali na Santa Cruza. Będzie trylogia?

- Skoro on dał mi rewanż, to czemu ja teraz miałbym nie dać jemu? Z przyjemnością znów się z nim spotkam - zadeklarował Meksykanin.

- Mam nadzieję, że znów staniemy naprzeciw siebie. Dziś ciężko mi było przedostać się przez jego zasięg ramion. Zróbmy to jeszcze raz - ripostował Irlandczyk. Na pocieszenie dostanie okrągły milion dolarów. Nowy/stary mistrz zarobił 900 tysięcy dolarów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: championn
Data: 29-01-2017 06:25:28 
fantastyczna koncowka dwunastej rundy!!!
 Autor komentarza: wrzeluk
Data: 29-01-2017 06:54:19 
Cała walka fantastyczna :)
 Autor komentarza: StaryMordziaty
Data: 29-01-2017 09:40:16 
Świetna walka, typowałem zwycięstwo Santa Cruza i się nie pomyliłem. Jak dla mnie powinno być jednogłośne zwycięstwo, ale nie zmienia to wyniku. Dobre tempo, nawet w ostatniej rundzie. Frampton trochę zrywami walczył i pare rund urwał. W ostatniej rundzie Santa Cruz ładne rotacje i sporo ciosów przestrzelił Frampton.
Jeśli dojdzie do trzeciego starcia to myślę że wynik się nie zmieni.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 29-01-2017 09:47:23 
Również typowałem Leo, pierwsza walka to był wałek.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.