MASTERNAK ZAWALCZY Z HARTHEM LUB KUBICZEM?

Marcin Olkiewicz, PAP

2017-01-20

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że Mateusz Masternak (37-4, 26 KO) powróci na zawodowy ring 4 marca podczas gali "BudWeld Boxing Night: Noc Prawdy" w Dzierżoniowie. Teraz poznaliśmy nazwiska jego potencjalnych rywali.

Okazuje się, że do "Mastera" przymierzani są dwaj dobrze znani polskim kibicom pięściarze. Mowa tutaj o niedawnym rywalu Krzysztofa Włodarczyka Niemcu Leonie Harthcie (14-2, 10 KO), a także o Rosjaninie Aleksandrze Kubiczu (9-2, 6 KO), który podczas ubiegłorocznej gali boksu zawodowego w Szczecinie napsuł sporo krwi Michałowi Cieślakowi. Sam wrocławianin wolałby się sprawdzić właśnie z tym drugim.

- Przede wszystkim pochodzący z Armenii Harth to mój kolega, razem sparowaliśmy w Niemczech, on też na początku pomagał mi jako tłumacz. Ciekawą opcją wydaje się Kubicz, który postawił się Cieślakowi, choć nie powiem, że to kandydat na przyszłego mistrza globu - powiedział Master.

Poza występem Masternaka w Dzierżonowie dojdzie także do kilku innych interesujących potyczek. W ringu kibicom zaprezentują się między innymi Adam Balski, Michał Żeromiński czy Robert Parzęczewski.