PROMOTOR JOSHUY: TERAZ JUŻ TYLKO WIELKIE WALKI, NIE MA ODWROTU

Redakcja, Sky Sports

2017-01-20

Co prawda Anthony Joshua (18-0, 18 KO) spotka się z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO) na stadionie Wembley w Londynie, ale wkrótce uda się do Ameryki, by właśnie tam promować ten pojedynek.

Anglik wszystkie potyczki zawodowe stoczył w Wielkiej Brytanii, ale zdążył już podpisać kontrakt z telewizją Showtime, która pokazuje jego starty za oceanem. Podbicie rynku amerykańskiego to jeden z celów Joshuy i promującego go Eddiego Hearna.

- Anthony przebywa w tej chwili w Dubaju, lecz wraca na weekend, a 29 stycznia udajemy się wspólnie do Ameryki. Dwa dni później weźmiemy udział w konferencji prasowej, a pierwszego dnia lutego wracamy prosto na obóz przygotowawczy - mówi szef stajni Matchroom.

- Chciałbym, żeby Anthony po Kliczce spotkał się potem z Deontayem Wilderem, jednak w boksie tak naprawdę wszystko może się zdarzyć. Na przykład starcie z Kliczką może się przekształcić w dwunastorundową wojnę. Amerykańscy kibice powoli zaczynają się interesować Joshuą i mówią o nim coraz częściej. Jego spotkanie z Wilderem można zbudować medialnie jako wielkie wydarzenie. Póki co musimy skupić się natomiast tylko na Kliczce, bo to będzie najtrudniejsze zadanie w karierze Anthony'ego. Teraz już nie ma odwrotu i przed nim są już tylko wielkie walki - dodał Hearn.

Przypomnijmy, iż Joshua skrzyżuje z Kliczką rękawice 29 kwietnia, a w stawce poza należącym do Brytyjczyka pasem IBF wagi ciężkiej znajdzie się również wakujący tytuł organizacji WBA.