BADOU JACK ODDAJE PAS WBC - KTO DLA SMITHA?

O takiej możliwości w sobotnią noc mówił już sam Floyd Mayweather Jr, ale wszystko było jeszcze trochę niedopowiedziane. Teraz Badou Jack (20-1-3, 12 KO) oficjalnie poinformował, że porzuca tytuł mistrza świata kategorii super średniej federacji WBC i na stałe przenosi się do wagi półciężkiej.

Pięć dni temu czarnoskóry Szwed stoczył kapitalną batalię z Jamesem DeGale'em, championem IBF. Sędziowie nie byli w stanie wskazać lepszego i po remisie obaj zachowali swoje trofea. Do rewanżu w najbliższym czasie raczej nie dojdzie, gdyż DeGale o zmianie limitu póki co nie myśli.

Promujący Szweda Mayweather prowadzi już wstępne rozmowy odnośnie jego walki w kwietniu z Adonisem Stevensonem (28-1, 23 KO), mistrzem świata organizacji WBC dywizji półciężkiej. O wakujący pas w limicie 76,2 kilograma powalczy dotychczasowy obowiązkowy challenger - Callum Smith (22-0, 17 KO). Z kim? Jeszcze nie wiadomo, jednak naturalnym wyborem wydaje się drugi w rankingu Anthony Dirrell (30-1-1, 24 KO). Co ciekawe ten pięściarz zasiadał już na tronie World Boxing Council, ale został z niego zrzucony właśnie przez Badou Jacka.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.