CALLUM SMITH GOTOWY WALCZYĆ Z DIRRELLEM O PAS PO BADOU JACKU

Redakcja, Sky Sports

2017-01-17

Callum Smith (22-0, 17 KO) może skrzyżować rękawice z Anthonym Dirrellem (30-1-1, 24 KO) w walce o pas WBC w kategorii super średniej, którego zrzec zamierza się Badou Jack (20-1-3, 12 KO).

Smith jest obowiązkowym pretendentem do tego tytułu, a federacja wezwała już obozy jego i Jacka do rozpoczęcia negocjacji ws. mistrzowskiej potyczki. Dała im czas do 17 lutego, Szwed jednak myśli nie o obronie pasa, a o wyzwaniach w wyższym limicie. W wadze półciężkiej celuje w Adonisa Stevensona, także czempiona WBC.

W tej sytuacji o trofeum w super średniej mogliby walczyć Smith i Dirrell, zajmujący odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w rankingu.

- Jeśli Jack zrzeknie się tytułu, będą o niego rywalizować Smith z Dirrellem, który jest bardzo dobrym zawodnikiem, na koncie mającym tylko jedną porażkę. To niebezpieczny puncher. Walka mogłaby się odbyć w Wielkiej Brytanii lub w USA. Smith jest za - oznajmił Joe Gallagher, trener Smitha.

To właśnie w walce z Dirrellem Jack zdobył tytuł w 2015 roku. Bronił go do tej pory trzykrotnie - raz wygrał, a dwa razy zremisował w kontrowersyjnych okolicznościach.