FROCH: EUBANK JR MÓGŁBY POKONAĆ GOŁOWKINA

Redakcja, iFL TV

2017-01-14

Słynny Carl Froch twierdzi, że jego rodak Chris Eubank Jr (23-1, 18 KO) może być pięściarzem, który zdetronizuje Giennadija Gołowkina (36-0, 33 KO), posiadacza trzech z czterech najważniejszych pasów w wadze średniej.

- Eubank Jr to bardzo dobry zawodnik, dobrze wyszkolony, znajdujący się stale w doskonałej formie. To siła, z którą trzeba się liczyć w tej kategorii. Bardzo chciałbym go zobaczyć w starciu z "GGG". Naprawdę wierzę, że mógłby go pokonać - mówi "Kobra".

Froch sam był przymierzany do walki z Kazachem, ale ostatecznie nigdy do niej nie doszło, a Anglik przeszedł na emeryturę. Do dzisiaj jednak podkreśla, że bez trudu wygrałby z "GGG", ponieważ, jako były czempion dywizji super średniej, jest od niego dużo silniejszy.

Gołowkin wróci na ring 18 marca w Nowym Jorku. Jego rywalem będzie uznawany za numer dwa w wadze średniej Daniel Jacobs (32-1, 29 KO).

- To dobre zestawienie. Jacobs jest solidnym i wszechstronnym zawodnikiem, lubię go. Dla Gołowkina będzie to pierwszy poważny test, ale myślę, że mimo wszystko to on wygra. Gołowkin ma bardzo mocny cios, który chyba zawsze będzie czynnikiem decydującym. W wadze średniej jest to bardzo niebezpieczny pięściarz - skomentował Froch.