GOŁOWKIN: JACOBS TO MÓJ ULUBIONY BOKSER, PRZEZWYCIĘŻYŁ WSZYSTKO

Giennadij Gołowkin (36-0, 33 KO) zawsze z szacunkiem wypowiada się o swoich rywalach, ale Daniela Jacobsa (32-1, 29 KO) darzy szczególnymi względami. Jak stwierdził, jest to jego ulubiony pięściarz.

- Lubię go. Znam go od dawna, wiem, że ma za sobą udaną karierę amatorską. To ktoś, kto w swoim życiu przezwyciężył wszystko. Wiem, jaką ma historię i bardzo go szanuję - stwierdził Kazach, mając na myśli problemy zdrowotne przeciwnika.

U Amerykanina w 2011 roku zdiagnozowano kostniakomięsaka, złośliwy, zagrażający życiu nowotwór kości. Jego kariera wydawała się zakończona, a lekarze twierdzili, że Jacobs już nigdy nie będzie chodzić. Ku ich zaskoczeniu bokser znokautował chorobę i już w październiku roku kolejnego wrócił na ring. Od tego czasu zanotował dziesięć zwycięstw - wszystkie przed czasem.

Teraz "Miracle Man" stanie przed najtrudniejszym zadaniem w zawodowej karierze. Z Gołowkinem, królem wagi średniej, zmierzy się 18 marca w Nowym Jorku.

- Daniel ma bardzo wysokie ringowe IQ, to zupełnie inna klasa bokserska. Poza tym jest silny, szybki i duży, ma po prostu wszystko - chwali swojego przeciwnika "GGG".

Na ringu w Madison Square Garden Gołowkin położy na szali pasy WBC, WBA Super, IBF oraz mniej znaczący IBO w kategorii średniej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 12-01-2017 14:48:54 
Bo jacobs jest bardzo dobrym bokserem tylko nie jest zbyt wytrzymaly, no i problem jest taki ze ggg jest genialny
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.