JACOBS: NIE WIEM, SKĄD TEN STRACH PRZED GOŁOWKINEM

Daniel Jacobs (32-1, 29 KO) ma już za sobą pierwsze spotkanie z Giennadijem Gołowkinem (36-0, 33 KO). Amerykanin nie przestraszył się mocarza z Karagandy i zapewnia, że 18 marca to jego ręka powędruje w górę.

- Wielu zawodników przegrywa z nim, jeszcze zanim wejdzie do ringu. Mnie przed walką nie pokona - mówi.

- Spojrzałem mu prosto w oczy. To było intensywne. W sercu nie miałem strachu, nie było żadnych nerwów. Tylko skupienie. Przez te 10-15 sekund zobaczyłem wszystko i poczułem wszystko, co musiałem poczuć - dodaje.

"Miracle Man" nie jest faworytem, jednak mocno wierzy w sukces. Dlatego zgodził się na walkę z niepokonanym królem nokautu, kiedy wielu innych pięściarzy odmawiało.

- Nie wiem, skąd ten strach u innych. Mam wszystko, żeby wygrać. Przede mną duże wyzwanie, ale znam siebie, znam swoje ciało i umysł - oznajmił.

Na tle innych przeciwników Kazacha Jacobsa wyróżniają jego gabaryty i siła ciosu. Pięściarz z Nowego Jorku wygrał przed czasem 88% walk i chętnie dopisze do listy znokautowanych rywali Gołowkina. Mistrz wagi średniej znany jest jednak z granitowej szczęki.

- Trudno powiedzieć, czy jego szczęka została przetestowana. Nisko opuszcza głowę, ma schowaną brodę, więc nie sposób tak naprawdę odpowiedzieć na takie pytanie. Z chęcią natomiast sprawdzę go na wszelkie możliwe sposoby - powiedział Jacobs.

Stawką walki Gołowkin-Jacobs, która odbędzie się w hali Madison Square Garden w Nowym Jorku, będą pasy WBC, WBA Super, IBF oraz IBO w limicie 160 funtów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Guzik999
Data: 12-01-2017 10:47:17 
"Trudno powiedzieć, czy jego szczęka została przetestowana. Nisko opuszcza głowę, ma schowaną brodę, więc nie sposób tak naprawdę odpowiedzieć na takie pytanie"

Jego szczęka za to została już przetestowana przez Piroga, a i waciak Mora rzucił go na dechy, bo goś po prostu nie potrafi się bronić i idzie na hurra, więc nie dziwne, że padał. Golovkin bronić się potrafi, wszystkie mocne ciosy przyjmuje z amortyzacją, dlatego nie pada i się po nich tylko śmieje. Ale to trzeba po prostu umieć, a takich jest niewielu.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 12-01-2017 11:10:58 
GGG nie wygląda na posiadacza dużych dłoni...
Może będę miał okazję się z nim przywitać to dam znać. Ale najpierw nie morze a ocean muszę pokonać...
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 12-01-2017 12:03:02 
Oj będzie bolało...
 Autor komentarza: puncher48
Data: 12-01-2017 12:22:39 
Przyjedzie kazachski walec,przejedzie, a potem do domu pojedzie

ale ze sportowego punktu widzenia to i tak jedna z najlepszych

walk do zrobienia w tej kategorii wagowej.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.