OBÓZ GOŁOWKINA NADAL OTWARTY NA WALKĘ Z EUBANKIEM JR

Redakcja, Sky Sports

2017-01-06

Sztab króla wagi średniej Giennadija Gołowkina (36-0, 33 KO) ciągle nie wyklucza, że dojdzie do walki z Chrisem Eubankiem Jr (23-1, 18 KO).

Anglik mógł boksować z Kazachem już we wrześniu ubiegłego roku, ale z powodu absurdalnych żądań szansa przeszła mu koło nosa. Ostatecznie z "GGG" zmierzył się wtedy jego rodak Kell Brook, który przegrał w piątej rundzie.

- Nie było żadnych nowych negocjacji z Eubankiem Jr. Jesteśmy jednak otwarci na taki pojedynek, tak samo jak byliśmy otwarci we wrześniu, kiedy Eddie Hearn złożył ofertę - mówi Tom Loeffler, promotor Gołowkina.

Jednocześnie zaznaczył, że teraz nie zaprząta sobie głowy tym starciem, ponieważ przed jego zawodnikiem trudna walka z Danielem Jacobsem (32-1, 29 KO), do której dojdzie 18 marca w Nowym Jorku.

- Giennadij jest całkowicie skupiony na Jacobsie, bo jak nie wygra, to wszystkie inne plany wylecą przez okno. To dwaj najlepsi pięściarze wagi średniej, takie walki rzadko zdarzają się w boksie - stwierdził.

Eubank Jr wróci na ring 4 lutego. Jego rywalem w Londynie będzie Renold Quinlan (11-1, 7 KO), a w stawce znajdzie się pas IBO w kategorii super średniej.