IBF (I SPENCE JR) CZEKA NA DECYZJĘ KELLA BROOKA

Władze federacji International Boxing Federation pozostawiają jeszcze Kella Brooka (36-1, 25 KO) na tronie wagi półśredniej, ale wywierają też na nim coraz większą presję, by się określił - czy zostaje w tym limicie, czy przenosi się do kategorii junior średniej?

Od blisko pół roku oficjalnym pretendentem do tytułu pozostaje Errol Spence Jr (21-0, 18 KO) i to właśnie z nim musiałby się spotkać Anglik w kolejnym występie. Inaczej zostanie pozbawiony pasa.

Po nieudanej wycieczce do dywizji średniej i porażce przed czasem ze znakomitym Giennadijem Gołowkinem, Brytyjczyk nadal pozostaje na "zwolnieniu lekarskim". A Spence Jr czeka. W kuluarach coraz częściej mówi o możliwości spotkania Kella z Amirem Khanem (31-4, 19 KO). Jakie wtedy kroki podejmie federacja?

- Brook nadal pauzuje z powodów zdrowotnych, a Spence Jr czeka na jego krok. Wkrótce sytuacja powinna się wyjaśnić. My w każdym razie też czekamy na stanowisko Brooka odnośnie starcia ze Spence'em - mówi Lindsey Tucker, przewodniczący organizacji IBF. Można to więc chyba odczytać jednoznacznie - albo Spence Jr, albo detronizacja...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Guzik999
Data: 05-01-2017 19:31:06 
IBF to chyba jedyna federacja, która jeszcze przestrzega jakichkolwiek zasad. Jeśli Brook odmówi, po prostu straci tytuł, ale chyba nie tylko to. U wielu kibiców straci szacunek. A co do walki z Khanem to z tego co czytałem, Amir chyba tez go naciska żeby walczył ze Spencem bo w ewentualnej walce chciałby, żeby tytuł IBF był na szali. Brook niech podejmie wyzwanie i walczy z Errolem, bo to może być bardzo ciekawa walka. Wyjście do Kazacha za 5 baniek i poddanie przez narożnik nie czyni z niego bohatera co angielska propaganda ciągle próbuje wszystkim wmawiać. On w 147 jeszcze praktycznie nic nie udowodnił. Wygrana z Porterem była już bardzo dawno, a to też nie jest żaden wielki wirtuoz, po prostu fizol. Potem Jo Jo Dan, Gavin, Bizier. Kell ma jeszcze dużo do zrobienia w 147.
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 05-01-2017 20:50:22 
Zbyt dużo kasy do ugrania z Khanem żeby do tego nie doszlo.
Spence moim zdaniem zszokowałby świat i rozjechał Brooka do 9-10 rundy, mowie to z cala swiadomościa tego co potrafi Brook.
Zwakuje IBF, bedzie walczyl z Khanem w catchweight
 Autor komentarza: Rolan
Data: 06-01-2017 00:31:24 
Porter to nie żaden fizol, ale bardzo dobry zawodnik na rozkłądzie Brooka. Walka ze Spence będzie świetna. Stawiam na wygraną Brooka przez TKO choć łatwo na pewno nie będzie. Brook vs Khan to będzie egzekucja na Khanie. Amir jeszcze kilka lat temu miał zadatki na wysokie miejsce w rankingu P4P, teraz to pajac.
 Autor komentarza: Sugar78
Data: 06-01-2017 10:01:35 
Porter po prostu fizol - dobre hahah

Porter styl ma brzydki ale umie w chuuuuj jak ktos teog nie widzi to no coz...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.