BRIGGS, OQUENDO, USTINOW - KTO O PAS WBA W CIĘŻKIEJ?

O tytuł WBA Super w wadze ciężkiej będą walczyć Joshua i Kliczko, ale do rozstrzygnięcia pozostaje jeszcze kwestia regularnego pasa tej federacji.

Kandydatów do walki o to trofeum jest trzech - Shannon Briggs (60-6-1, 53 KO), Fres Oquendo (37-8, 24 KO) i Aleksander Ustinow (33-1, 24 KO). Obóz Oquendo twierdzi, że pochodzący z Portoryko zawodnik będzie rywalizować o tytuł z Briggsem, tymczasem menedżer Ustinowa przekonuje, że to jego pięściarz stanie w szranki z którymś z wymienionej dwójki.

- Aleksander musi walczyć o pas, rywalem będzie Briggs albo Oquendo, wszystko zależy od decyzji WBA. Rozmawiałem z naszym promotorem Frankiem Warrenem, który potwierdził, że walka planowana jest na 25 lutego. Nie wiemy jeszcze, gdzie do niej dojdzie. Mogę natomiast powiedzieć, że nie będzie przetargu, ponieważ bokserzy otrzymali propozycję i ją zaakceptowali. Aleksander rozpoczął już przygotowania do tego występu - mówi Władimir Hriunow.

Pierwotnie Briggs miał boksować o tytuł z Lucasem Browne'em. Walkę jednak odwołano, kiedy Australijczyk nie przeszedł pomyślnie badania antydopingowego.

Pojedynek Joshua-Kliczko o pas WBA Super odbędzie się 29 kwietnia. Zwycięzca ma się potem zmierzyć w obowiązkowej obronie tytułu z Kubańczykiem Luisem Ortizem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Krusher
Data: 27-12-2016 11:28:07 
pasek*
 Autor komentarza: GaD1
Data: 27-12-2016 12:28:11 
O prestiżu federacji i pasa świadczą jej mistrzowie/pretendenci. WBA - Ustinow, Briggs i Oquendo. Nie za bardzo jest nawet co skomentować.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 27-12-2016 15:10:42 
Z tego boksu to się robi pomału wrestling :)
 Autor komentarza: Adii1766
Data: 27-12-2016 17:25:29 
Jak dla mnie to bardzo dobry pomysł żęby dopuścić Briggs do walki o tytuł będzie miał idealną okację co tak naprawdę znaczy w starciu z kimś przyzwoitym, nie wiem dokładnie dokładnego wieku utrzymania pasa przez Foremana ale nie wątpliwie Shannon będzie chciał ukraść mu ten tytuł.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 27-12-2016 21:19:50 
Chłopy bardziej z Kategorii Masters, jako hasło przewodnie, coś na wzór "Orłów Górskiego" w naszej piłce

kopanej np. "Pięści Alego" tylko patrząc na ten skład, to Muhammad mógłby się obrazić.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.