Archiwum wiadomości z dnia: 2016-12-26

 


WIDEO: WPADKA 'TOMERY', CZYLI GARGULA vs SNIEDZE

To nie był dobry rok dla Tomasza Garguli (18-4-1, 5 KO). Co prawda rozpoczął go wygraną nad Andrzejem Sołdrą, ale potem poniósł dwie zagraniczne porażki. A na koniec przegrał na własnym ringu w Nowym Sączu z niedocenianym Raimondsem Sniedzem (12-29-2, 8 KO). Teraz prezentujemy Wam nagranie z tej potyczki, będącej niewątpliwie sporą niespodzianką.


BARRERA: WARD WALCZY NIECZYSTO, KOWALIOW WYGRAŁ OSIEM RUND

Sullivan Barrera (18-1, 13 KO) to jeden z najlepszych obecnie pięściarzy wagi półciężkiej. Jedyną dotąd porażkę poniósł z rąk Andre Warda (31-0, 15 KO), który potem wypunktował - zdaniem niektórych kontrowersyjną decyzją, Siergieja Kowaliowa (30-1-1, 26 KO). Jednym z tych, którzy inaczej punktowali tamten pojedynek, był właśnie Kubańczyk.PODSUMOWANIE ROKU 2016 - KTO NA MINUS

Kiedy powtarza się pewną rzecz, staje się to zwyczajem, kiedy zaś powtórzy się zwyczaj - staje się to tradycją. Dlatego też zgodnie tradycją ubiegłych lat, w świątecznym klimacie pozwolę sobie na zestawienie listy naszych pięściarek i pięściarzy, dla których mijający rok był udany (choćby częściowo) bądź poniżej oczekiwań.


TWARDZIELA TEŻ MOŻNA ZŁAMAĆ

Sezon świąteczny to okres małej posuchy w świecie sportu. Dlatego też szukamy tematów zastępczych. Poniżej przedstawiamy Wam listę dziesięciu pojedynków, w których ambitni i twardzi wojownicy niespodziewanie rezygnowali z dalszej rywalizacji.
PROMOTOR USYKA O WADZE CIĘŻKIEJ

- On pomiędzy walkami waży sto kilogramów, więc taki ruch jest jak najbardziej możliwy - mówi Tom Loeffler, promotor Aleksandra Usyka (11-0, 10 KO), o jego ewentualnych przenosinach do wagi ciężkiej. Świetny Ukrainiec od początku powtarzał, iż chciałby najpierw zunifikować całą kategorię cruiser, a dopiero potem pójść w górę. Teraz jednak coraz częściej mówi o nowych wyzwaniach.


BETERBIJEW Z MICHALKINEM W ELIMINATORZE IBF?

Dzień przed Wigilią groźny Artur Beterbijew (11-0, 11 KO) zdemolował kolejnego wartościowego przeciwnika i już zaczął mówić o chęci spotkania ze zwycięzcą rewanżu Kowaliow vs Ward. Zanim jednak dostanie swoją mistrzowską szansę, raczej sam będzie musiał sobie na nią zapracować.


70 LAT MINĘŁO - CWZS ZAWISZA BYDGOSZCZ

Ponad 400 zaproszonych gości, w tym polityki, biznesu, sportu - stawiło się na obchodach siedemdziesięciolecia CWZS Zawisza. Prowadząca jubileusz - dziennikarka TVP Paulina Chylewska - powitała także licznie przybyłych, tych którzy tworzyli i tworzą historię sekcji bokserskiej w Bydgoszczy. Zapraszamy do relacji.


NIE ŻYJE 'CIEJU' O SILNYM CIOSIE

Jeszcze przed świętami zmarł były pięściarz bydgoskiego Związkowca, Czesław Buczkowski. Boksował w latach 40. i 50. ub. stulecia w wadze półśredniej i lekkośredniej. Występował w jednej drużynie z Leczkowskim, Baranowskim, Rinke i Borowiczem.


SALIDO RÓWNIEŻ CZEKA NA REWANŻ Z ŁOMACZENKĄ

Do dziś nieznaczna porażka z Orlando Salido (43-13-4, 30 KO) pozostaje jedyną plamą w rekordzie Wasyla Łomaczenki (7-1, 5 KO). Meksykanin ważył wtedy za dużo, werdykt wzbudził u niektórych kontrowersje, a przede wszystkim był to dopiero drugi zawodowy występ Ukraińca. Dziś to on byłby faworytem i nie ukrywa, że bardzo zależy mu na tym rewanżu.